sadsad x
asdasd
30,00 TL
25,50 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
4,50 TL
Pandemide Hayat Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786057765239
Kapak: Ciltsiz
Ayşe Yetişen
Ayşe Yetişen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Pandemide Hayat Kısa Özet

    Bu, tayt giyen, hayal ürünü, süper güçleri olan fantastik kahramanların değil; gerçek kahramanların öyküsü. Evet, bu kahramanların süper güçleri insan sevgisi, meslek aşkı ve vicdanlarıdır. İnsanüstü bir çabayla her gün yüzlerce, binlerce hastanın hayatını kurtarıyorlar. Bu yoğun çalışma, uykusuzluk ve yorgunlukla bağışıklık sistemleri zayıflayıp, vücut dirençleri düşünce şehit oluyorlar. Bu, beyaz önlüklü gerçek kahramanların öyküsü…
    "Pandemide Hayat"ta pandemi döneminde sağlık çalışanlarının yaşadığı kaosu, duyguları, bilinmezlikleri, çaresizlikleri, kendi hayatlarını riske atarak verdikleri mücadeleyi, bu süreçte yaşanan ekonomik, siyasal ve toplumsal sorunları,  hem kültürel açıdan hemde siyasal açıdan yaşanan zorlukları öyküleyici bir dil kullanarak okuyucuya sunuyor. 
    Pandemi döneminde en büyük yükü sağlık çalışanları omuzlamış durumda. Özellikle manevi yönden tam bir kaos ve bilinmezlik içinde bulunuyorlar kendilerini.  Bu suretçe; bir yandan  kendi canlarını korumaya çalışırken bir yandan da Covit-19 virüsüne yakalanmış hastalarına şifa dağıtmaya çalışıyorlar. Yani iki sorumluluğu bir arada yürütüyorlar. Bir de bunlara kendi aileleri ve çocuklarının, anne babalarının sorumlulukları da eklenince omuzlamış oldukları bu yük bir kat artmış oluyor. *Pandemide Hayat* kitabında, sağlık çalışanlarının; Doktorundan Hemşiresine, Laborantından Tıbbi sekreterine, tüm hastane çalışanlarının vermiş olduğu mücadelenin, yaşadıkları zor süreçteki duygu ve düşüncelerinin de yer aldığı yolculuğa çıkıyorsunuz. Okulların ve kreşlerin kapanması ile çocuklarının bakım sorunlarının ortaya çıkması; bunun akabinde bütün sağlık çalışanlarının izin haklarının kapanması, istifalarının durdurulması ve çalışmak zorunda kalmaları sonucu yaşamış oldukları zorlu süreçte verdikleri mücadeleyi onların hayatlarının içine girerek birebir yaşayacaksınız.

Pandemide Hayat Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.