sadsad x
asdasd

Paganizm 1: Kadim Bilgeliğe Giriş

Hermes Yayınları

Erhan Altunay

23,15 TL
15,05 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
8,10 TL
Paganizm 1: Kadim Bilgeliğe Giriş Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 352
ISBN: 9789756130438
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Erhan Altunay
Erhan Altunay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Paganizm 1: Kadim Bilgeliğe Giriş Kısa Özet

  Paganizm, ülkemizde en yanlış anlaşılan kavramlardan biri olarak belli bir popülariteye sahiptir. Hem yanlış anlaşılıp hem popüler olma çelişkisi, büyük ölçüde paganizm hakkındaki eksik bilgilerden kaynaklanmaktadır.

  Ülkemizde, hem kendilerine *pagan* adı veren toplulukların olması, hem de kendilerini *pagan* olarak adlandırmadan pagan pratikleri yapan ve özünde pagan olan toplulukların olması bu konunun tam olarak anlaşılmasını zorunlu kılmaktadır. Öte yandan, paganizmden, *çoktanrıcılık* ya da *putataparlık/putperestlik* diye söz edilmesi de paganizmin birçok kişi tarafından yanlış anlaşılmasına neden olmaktadır.

  Paganizm Doğa insan ilişkilerinin pratiği olmakla birlikte *Kadim Bilgi*nin ta kendisidir. Pagan düşünce ilk zamanlardan beri kişinin sağlıklı bir *birey* olarak toplum içinde var olmasını öngördüğünden ve sembolik anlatımların birçoğunun bu amaca hizmet ettiğinden, pagan inançlarını bu amaçtan soyutlamak olanaksızdır. Bu bağlamda toplum içinde sağlıklı bir birey olmanın ipuçları da bu kitapta kadim bilgi ışığında yer almaktadır.

  Paganizmi anlamak aslında bizim özümüzü ve Doğa’nın öngördüğü hayatı anlamaktır; kısaca kendini bilmektir. Kitap boyunca siz de bu değişik yolculukta, paganizmin izlerini ararken kendinizi bulacaksınız…

   

 • 2. Hamur

Paganizm 1: Kadim Bilgeliğe Giriş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.