sadsad x
asdasd

Bilimevi Dış Politika Dergisi 3. Sayı Ocak - Şubat - Mart 2017

Bilimevi Dergisi Yayınları
19,80 TL
18,41 TL
%7 indirim
Bilimevi Dış Politika Dergisi 3. Sayı Ocak - Şubat - Mart 2017 Hakkında Bilgiler
Türü: Politika Kitapları
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 3990000015988
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bilimevi Dış Politika Dergisi 3. Sayı Ocak - Şubat - Mart 2017 Kısa Özet

  3 Aylık Fikir Dergisi

  Devletler arasında masum insanların hayatlarına mal olan güç mücadelesi, yeryüzündeki en çirkin çekişme şekli olagelmiştir. Bu çekişmeler genellikle; ülkelerin kendi iktidarlarını güçlendirmek, dünyayı kontrol etmek ve kendi halklarına daha fazla refah sağlamak için savunmasız insanları katletme zalimliğine dönüşmüştür. Masumiyetin öldürülüp, ölümden maslahat devşirilmesi ise hiçbir zaman olağan karşılanamaz. Bu gerçek, asırlardır devam etse de masum insanların ölümüne asla alışılmamalıdır. Oysa insanlar bu hisse, bu tepkisizliğe, bu kabullenmişliğe çok yakın. Bu yüzden, dünya gittikçe daha tehlikeli bir hal alıyor…

  Yalnızca Müslümanlar ya da Arapların değil, yarım asırdan uzun bir süredir dünyanın en önemli insanlık sorunlarından biri olan Filistin’in işgali süreci yeni bir dönemecine girdi. 
   
  Filistin toprakları üzerinde bir İsrail devletinin kurulmasının yolunu açan Balfour Deklarasyonu üzerinden tam 100 yıl geçti. İşgalin zamana yayılması sonucu, zihinlerde de normalleşmeye başladığı bir dönemde ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması bölgede tansiyonu iyice arttırdı. 
   
  Filistin konusunda yıllardır herkesin aklındaki soruysa şu: *Peki bu düğüm nasıl çözülür?* Bu noktada somut çözüm elbette siyasilerin elinde. Biz gazeteciler, uzmanlar ve akademisyenler düğümleşen krizlerin çözümünde sürece doğrudan müdahil olamıyoruz. Bu nedenle düğümü çözmek yerine düğümün nedenlerini anlamaya ve yaşanan süreci analiz etmeye çalışıyoruz. Sorunun gerçek nedenlerini ve bu nedenleri örten güncel tartışmaları ortaya koymanın önemine inanıyoruz. 
   
  Dünyada yaşanan siyasi gelişmeler karşısında *yüzeyde kalanın değil derinde olanın görülebilmesini* diliyoruz. Düğüme dokunmak bu nedenle önemli.  

   

Bilimevi Dış Politika Dergisi 3. Sayı Ocak - Şubat - Mart 2017 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.