Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Öz Güven ve Küstahlık Arasında Ne Var !

30,00 TL
25,50 TL

Öz Güven ve Küstahlık Arasında Ne Var!

Son yıllarda çocuk eğitimine dair bilgi çokluğu ve çeşitliliği ebeveynlerin kafasını karıştırmış olduğu halde net bir yol haritası da çizememiştir.

Yuva kurmak, aile olarak çocuk sahibi olmak, hayata ve geleceğe kök salmak insanlıkla başlayan bir ihtiyaçtır.

Derler ki, *Bir kişi eksiktir, iki kişi de eksiktir üç olduğunuzda tamamlanmaya başlarsınız*.

Bu anlayışta çocuk, aile bütünlüğünün en önemli üyelerinden biridir.

Çocuğunu iyi ve doğru yetiştirmek, ona kültürünü öğretmek hemen her ebeveynin hayalidir.

Çocuklarımızın nazik, insancıl olmasını istediğimiz kadar mücadeleci ve hayatın zorlukları ile barışık olmasını arzularız.

Bu arzuyla, hem hayatın içinde yaşam tarzı çalışkan olsun hem de çalışma hırsı içinde hayatın anlamını kaybetmesin, ikisi arasında nazikçe bir denge bulsun isteriz.

Bu ihtiyaç ve arayışlar, ebeveynleri çocukların eğitimlerine yönelik okumalara ve eğitimlere yönlendirmektedir. Çocuk eğitimine dair sayısız eserin arasında net ve anlaşılır üslubuyla dikkat çeken bu kitap, kafası karışmış olan ebeveyne yol haritası çizmektedir.

Yargılamadan uzak bir dil kullanan yazar, çocuk eğitiminin hassasiyetinin farkındalığıyla birlikte, suçlamadan ve buyurmadan ebeveynlik yolculuğunda size eşlik etmektedir. Yorulmadan, dinlenerek öğrenmek isteyenler için bu kitap yolculuk boyunca huzur veren bir yol arkadaşıdır.
Huzurlu bir yolculuğa eşlik eden kitap, sağlam bir bilgi temelinin üzerine, yazarın kendi deneyimlerinin ve kültürel değerlerinin de tonlarını kattığı, sıcak ve samimi dili ile okuyucuyu içine alırken, akıcı üslubuyla elinizden bırakmadan bitirmek isteyeceğiniz makale donanımı yanında deneme tadını veren başucu kitabı niteliğindedir.