sadsad x
asdasd
27,00 TL
18,63 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
8,37 TL
Otomatik Piyano Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 376
ISBN: 9786056842665
Kapak: Ciltsiz
Kurt Vonnegut
Kurt Vonnegut
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Otomatik Piyano Kısa Özet

  İlerleme… 

  Kulağa pek hoş gelen bir kavram.

  Hep ileri, daima ileri! İnsanlığın gelişmesi, sınırlarını zorlaması, aşması…

  Peki, bedeli?

  Üçüncü Dünya Savaşı sonrası: Aşırı mekanikleşmiş bir toplum. Fabrikalar, tüm üretim, her şeyin çalışması için bir avuç insan, bir avuç becerikli mühendis yeterli. Geri kalanlarsa…

  Bu toplumun süper-mühendislerinden Paul Proteus, yaşadığı ‘Mekanize Amerikan Rüyası’ndan uyanarak varlığını, hayatın anlamını, toplumdaki muazzam ayrışmayı, ilerlemenin nelere mal olduğunu sorguluyor. ‘İnsan’ dünyayı yeniden kazanmak için isyan hareketine mi katılmalı yoksa görece muazzam refahın bedelini ödemeye razı mı olmalı?

  Otomatik Piyano, ataları Biz, Cesur Yeni Dünya ve dört yıl büyüğü 1984 gibi akıl ilerleme-mekanikleşme temalı bir distopya. Ama farklı. Çünkü Vonnegut’ın distopyasındaki makineler, diğer distopyaların yazarlarının muazzam hayal güçlerinden çıkmış makineler değil, kitabın yazıldığı dönemde var olan makineler.

  Otomatik Piyano bizleri uzakta değil, çok yakında olan bir şeye karşı, hem de ‘İlerleme’ye laf etmenin hiç hoş karşılanmadığı 50’li yıllardan uyarıyor ve teknolojinin muazzam gelişiminin işin içine insana has hırslar girdiğinde nerelere varabileceğini gösteriyor.

  Otomatik Piyano, Kurt Vonnegut’ın bildik sivri dilli açık sözlülüğüyle, *Konusunu, konusu güle oynaya Biz’den araklanmış Cesur Yeni Dünya’dan güle oynaya arakladım,* dediği ilk göz ağrısı…

Otomatik Piyano Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.