Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Osmanlı - Bir Cihan Devleti Doğuyor

20,00 TL
17,00 TL

Osmanlı siyasi teşekküllünün gelişiminde muhtelif aşamalar vardır. Her siyasi olay, gaza ve fetih Osmanlı`nın devlet olma sürecini sağlamıştır. Domaniç ve Söğüt`ten başlayan Bursa`nın fethine kadar uzanan yarım yüzyıla aşkın bir iskan ve kurumsallaşma sürecinin tümü Osmanlı Devleti`nin bünyad edilişinin aşamalarıdır. Çünkü Osmanlı bir anda (1299/1302`de) kurulmamıştır.

Kritik dönüm noktalarından geçerek usul usul inşa edilmiştir. İşte kuruluş sürecinde Domaniç Savaşı, Osmanlı`nın kritik dönüm noktalarından, önemli köşe taşlarından birisidir. Uludağ Üniversitesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yusuf Oğuzoğlu Domaniç Savaşı Osmanlı`nın gerçek anlamda ilk savaşı sayılmalıdır (Bursa Defteri 23/2009) ifadesiyle bu savaşın önemini belirtmiştir.

Tarihimizin şanlı sayfalarından birini oluşturan Domaniç Savaşı; Kayıhanlıların ayakta kalmak için amansız ölüm-kalım mücadelesinde destan yazdığı bir savaştır.Bu kitapta; üzerinde yaşadığımız toprakları kanlarıyla yoğurup vatanlaştırmış, fakat unutulmuş bir kahramanlığa tanık olacaksınız. Domaniç Savaşı`nı anmak, anlamak, anlatmak, unutmamak, unutturmamak dileğiyle