sadsad x
asdasd

Osmanlı - Bir Cihan Devleti Doğuyor

Egemen Yayınları

Bahadır Türkmenoğlu

20,00 TL
17,00 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
3,00 TL
Osmanlı - Bir Cihan Devleti Doğuyor Hakkında Bilgiler
Türü: Tarihi Romanlar
Sayfa Sayısı: 76
ISBN: 9786056285332
Kapak: Ciltsiz
Bahadır Türkmenoğlu
Bahadır Türkmenoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Osmanlı - Bir Cihan Devleti Doğuyor Kısa Özet

    Osmanlı siyasi teşekküllünün gelişiminde muhtelif aşamalar vardır. Her siyasi olay, gaza ve fetih Osmanlı`nın devlet olma sürecini sağlamıştır. Domaniç ve Söğüt`ten başlayan Bursa`nın fethine kadar uzanan yarım yüzyıla aşkın bir iskan ve kurumsallaşma sürecinin tümü Osmanlı Devleti`nin bünyad edilişinin aşamalarıdır. Çünkü Osmanlı bir anda (1299/1302`de) kurulmamıştır.

    Kritik dönüm noktalarından geçerek usul usul inşa edilmiştir. İşte kuruluş sürecinde Domaniç Savaşı, Osmanlı`nın kritik dönüm noktalarından, önemli köşe taşlarından birisidir. Uludağ Üniversitesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yusuf Oğuzoğlu Domaniç Savaşı Osmanlı`nın gerçek anlamda ilk savaşı sayılmalıdır (Bursa Defteri 23/2009) ifadesiyle bu savaşın önemini belirtmiştir.

    Tarihimizin şanlı sayfalarından birini oluşturan Domaniç Savaşı; Kayıhanlıların ayakta kalmak için amansız ölüm-kalım mücadelesinde destan yazdığı bir savaştır.Bu kitapta; üzerinde yaşadığımız toprakları kanlarıyla yoğurup vatanlaştırmış, fakat unutulmuş bir kahramanlığa tanık olacaksınız. Domaniç Savaşı`nı anmak, anlamak, anlatmak, unutmamak, unutturmamak dileğiyle

Osmanlı - Bir Cihan Devleti Doğuyor Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.