Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Ortadoğu’da İmparatorluğun Sonbaharı

24,00 TL
18,00 TL

Güney sınırımızdan Suriye`ye karşı açılan örtük savaşın sonuçlarını yaşadıkça, Ortadoğu`ya karşı ilgisizliğimiz kırılmaya başladı. Yaşadıklarımız, gördüklerimiz Gezi-Haziran Ayaklanması`nı doğuran sebeplerden biri oldu. Emperyalizmin ve ülkemizdeki ortaklarının sömüremedikleri ülkelerde `rejim değişikliği` planı sürdükçe yaşadığımız acılar artacak. Soldan bir insanın gözüyle Ortadoğu`yu değerlendirme ihtiyacı duyan insanların sayısı artıyor.

35 yıl boyunca, Küba`nın Arap ülkeleri ve Yakındoğu`daki ulusal kurtuluş hareketleri, örgütleri ve partileriyle siyasi ilişkilerden sorumlu diplomatı olarak -bölgede ve Türkiye`de- görev yapan Ernesto Gómez Abascal`ın kitabı, yaşadığımız coğrafyada geçmişten bugüne gelinen noktayı ortaya koyuyor, geleceğe dair umutların ve kaygıların altını çiziyor.

Diplomatların ağdalı, uzun ama genelde az şey söyleyen tarzından uzak, kısa, net değerlendirmelerle bilgi birikimini kaleme alan usta bir yazar Abascal. ABD-Körfez sermayesi-Siyonizm ortaklığı, AKP`nin `yeni Osmanlıcılığı`, ülkemizin sol geleneği, Kürt halkının geleceği kitabın işlediği konular arasında.

Abascal`ın Türkçe`de yayınlanmış diğer kitaplarının yanı sıra NotaBene yayınlarından çıkan "Havana`da Türk Tutkusu" adlı bir de romanı bulunmaktadır.