sadsad x
asdasd

Orta Amerika Arkeolojisine Giriş

Ege Yayınları

Güven Arsebük

35,00 TL
29,75 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
5,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Orta Amerika Arkeolojisine Giriş Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 56
ISBN: 9786054701322
Kapak: Ciltsiz
Güven Arsebük
Güven Arsebük
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Orta Amerika Arkeolojisine Giriş Kısa Özet

    Bu çalışmada ülkemizde fazla ilgi görmeyen bir konu, Orta Amerika Arkeolojisi ele alınmış, ayrıntıya girilmeden kısa bir GİRİŞ’in sunulmasına çalışılmıştır.

    Yeni Dünya uygarlıkları insanın kendine özgü biricikliğine somut bir örnek oluşturur. İnsan, dünyanın neresinde ve hangi zaman diliminde olursa olsun, insandır ve yaratıcı gücü de daima ege-men olmuştur. İnsan, Yeni Dünya’da da bu yaratıcı gücü sayesinde bağımsız olarak besin üretimine geçmiş ve yaşamına yeni bir yön verebilmiştir. Amerika kıtasında karşılaşılan bu besin üretimini bütünüyle yerel nitelikli olan Olmek-Maya-Aztek ve İnka uygar-lıkları izler. Bu gelişkin uygarlıklar, Homo sapiens’in tamamen kendi başına, hiç bir dış gücün etkisi altında kalmadan oluşturup, geliştirdiği örneklerdir.

    Yeni Dünya’da oluşan bu uygarlıklar, M.S. XVI. yüzyılın baş-larından itibaren buraya, Avrupa’dan gelen ve genel anlamda kültürleri değilse bile patlayıcı silahları, çelikten yapılma miğfer-zırh-kılıç-kalkan gibi savaş araç ve gereçleri (savaş teknolojileri) yerli halktan üstün olan kişiler tarafından yıkılmış ve bilinçli olarak yokedilmişlerdir. Söz konusu bu büyük uygarlıklardan günümüze ulaşabilen en önemli belge, bunların arkeolojik kalıntılarıdır.Orta Amerika Arkeolojisine Giriş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.