sadsad x
asdasd

Örgütlerde Stratejik Yönetim

Orion Kitabevi - Ders Kitaplar
35,00 TL
31,50 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
3,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Örgütlerde Stratejik Yönetim Hakkında Bilgiler
Türü: Yönetim Kitapları
Sayfa Sayısı: 378
ISBN: 3990000033848
Kapak: Ciltsiz
Ali Akdemir
Ali Akdemir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Örgütlerde Stratejik Yönetim Kısa Özet

  Kar amaçlı kuruluş olunsun ya da kar amaçsız olunsun fark etmez; tüm örgütler, kuruluşlar gelir amaçlıdır. Dolayısıyla da gelir amaçlı gider ve harcama yaparlar.

  Aynı şekilde, tüm örgütlerin idealize ettikleri hedefleri, eş deyimle de vizyonları vardır. Rakiplerine nazaran daha iyi yaptıklarını düşündükleri görevleri, en deyimle de misyonları vardır.

  Bulundukları zamanda, konjonkürde zayıf yönleri ve üstünlükleri vardır. Verimli ve karlı olmayan faaliyetlerini bırakıp, yeni karlı alanlar da yatırım yapmak isterler.

  Eş deyimle, küçülmek ve büyümek isterler. Rekabetçi olmak için, etkin ve verimli olmak için başka işletmelerle işbirliği yaparlar.

  Global, uluslararası, kurumsal, işsel ve işlevsel strateji formüle ederler.

  Bütün bunlar Stratejik Yönetimi anlatır. Bu anlatılanların bilerek sistematik yapılışına da Stratejik Yönetim denir. Örgütlerde Stratejik Yönetim adını verdiğimiz bu kitap; vurguladığımız konuları yer yer etraflıca, yer yer özet olarak anlatmaktadır. Kar amaçlı ya da kar amaçsız tüm örgütlere mesaj ve bilgi üretmektedir. Kamu yönetimi ve kamu kurumları, yerel yönetimler, STK'lar ve işletmeler için izlenmesi gereken stratejik konuları uygulama örnekleriyle paylaşmaktadır.

Örgütlerde Stratejik Yönetim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.