sadsad x
asdasd

Öpüşmenin Tarihi Popüler Kültürün Doğuşu

Doğan Kitap
13,89 TL
9,17 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
4,72 TL
Öpüşmenin Tarihi Popüler Kültürün Doğuşu Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Referans Kitapları
Sayfa Sayısı: 170
ISBN: 9786050925326
Kapak: Ciltsiz
Marcel Danesi
Marcel Danesi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Öpüşmenin Tarihi Popüler Kültürün Doğuşu Kısa Özet

  "Rüzgar Gibi Geçti’den Kazablanka’ya, Tiffany’de Kahvaltı’dan Titanik’e uzanan bir yelpazede öpücüğün ve romantik aşkın tarihi gözlerinizin önünden bir film şeridi gibi geçecek…"

  Her şeyin bir tarihi var. Düşüncelerin, alışkanlıkların, doğaüstü varlıkların, gizlice sevdiğimiz, korktuğumuz şeylerin aşina olunan ama bilinmeyen tarihi. Başrolünde savaşların, devletlerin, büyük adamların olmadiği bir tarih. Karşınızda yepyeni bir dizi: Renkli Tarih!

  Dünya üzerindeki ilk öpücük, Fransız öpücüğü kadar baştan çıkarıcı mıydı Romantik aşkın kapısını açacak, sevgilileri geleneksel aşkın baskısından kurtaracak dudaktan dudağa bir oyun muydu öpücük?

  Cinselliği günahtan arındıran, mahrem kılan; alelade hikayeleri edebiyatın ve beyazperdenin mendil ıslatan aşklarına dönüştüren sihirli bir gücü vardır öpücüğün. Öyle ki değdiği yerde, Psyche ile Cupid’i, Romeo ile Juliet’i, Rhett Butler ile Scarlett O’Hara’yı, Tom Cruise ile Nicole Kidman’ı birleştiren *talihsiz aşıklar* temasının izlerini bırakır.

  Marcel Danesi’nin öpücüğün tarihi ile paralel olarak incelediği popüler kültür tarihi ise her yaştan okuyucu için bir nostalji ziyafeti: Rüzgar Gibi Geçti’den Kazablanka’ya, Tiffany’de Kahvaltı’dan Titanik’e uzanan bir yelpazede öpücüğün ve romantik aşkın tarihi gözlerinizin önünden bir film şeridi gibi geçecek. Aşkı, cinselliği bizim için anlamlı kılan tüm görüntüler, Danesi’nin yorumlarıyla başka bir anlama bürünecek. Sahi, bir öpücük yalnızca bir öpücük müdür ki?

Öpüşmenin Tarihi Popüler Kültürün Doğuşu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.