sadsad x
asdasd
35,00 TL
33,95 TL
%3 indirim
Kazancınız
:
1,05 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Optisyenin Eğitim El Kitabı Hakkında Bilgiler
Türü: Tıp Bilimleri Kitapları
Sayfa Sayısı: 276
ISBN: 9786053350811
Kapak: Ciltsiz
David S. McCleary
David S. McCleary
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Optisyenin Eğitim El Kitabı Kısa Özet

  Bilim, insanın en yakın dostudur. Kişiyi belli bir istikamete doğru sevk eder. Her iyilik ve güzelliğe bilim vasıtasıyla ulaşılır. Bilmiş olalım ki, bilimsel çalışmalarda geçmiş ile gelecek arasında köprü sağlam kurulduğu zaman eserler canlılık kazanır.

  Geçmişte yazılmış, yayınlanmış eserleri ve en son çıkan bilimsel teknik yayınları takip etmek, aktarmaya çalışmak, milletlerin gelişmesi ve teknolojik seviyeyi yakalamaları açısından, son derece ehemmiyet arz eder.

  Optik; ışığın özelliklerini, davranışlarını ve maddeyle etkileşimini inceleyen fiziğin bir dalıdır. Burada, temel bilgiler verilerek ve optik konularla bağlantılı olarak oftalmik lenslerin genel özellikleri açıklanmıştır. Optisyenlik çalışmalarında, hangi tür lensin (sferik, silindirik, sferosilindirik ve prizmatik) hangi refraksiyon kusurunun giderilmesinde kullanıldığı, organik ve mineral lens çeşitleri, lens indeksleri, lens diyoptrilerinin nasıl ölçüldüğü diğer konular arasında verilmiştir.

  Çevirisini yaptığımız "Optisyenin Eğitim El Kitabı"; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Optisyenlik program öğrencilerinin yararlanacağı bir kitaptır. Bu kitap, "Optisyenliğe Giriş" ve "Optisyenlik Uygulamaları" derslerinde ders kitabı olarak kullanılabilecektir. Kitabın ana konuları; "Göz Anatomisi ve Temel ilkeleri", "Lens Parametreleri" "Çerçeve Seçimi", "Çerçeve ve Lens Ayarlama", "Lens Seçenekleri", "Kontakt Lensler", "Göz Rahatsızlıkları ve Buna Bağlı Görme Şikâyetleri", "Özel Vakalar- Potansiyel Tehlikeleri Tanımlama" ve "iyiden Mükemmele Doğru Gitme" konu başlıkları açıkça, bilimsel nicelik ve nitelikleriyle tercüme edilmiştir. Kitabın çeviri aşamasında; yardımlarını esirgemeyen Doç. Dr. İbrahim Tümen e, Yrd. Doç. Dr. Adnan SAĞLAM' a, Ecz. Ali Unsal KESKÎNER' e, Süleyman KÖK' e ve her zaman her konuda destek olan kıymetli aileme, ofis arkadaşlarıma, bilmeye ve anlamaya ihtiyaç duyulan böyle bir eseri kaleme aldığı için Dr. David S. McCLEARY'ne en kalbi teşekkürlerimi sunarım.

Optisyenin Eğitim El Kitabı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.