sadsad x
asdasd
70,00 TL
44,80 TL
%36 indirim
Kazancınız
:
25,20 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Onların Dünyası Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 1093
ISBN: 9789759016845
Kapak: Ciltli
Ebu Nuaym El-İsbehani
Ebu Nuaym El-İsbehani
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Onların Dünyası Kısa Özet

  Hadis edebiyatı açısından Altın Çağ diye nitelendirilebilecek bir dönem olan Üçüncü Hicri asırda muhaddislerin önderlerinden ve bugünkü İran'ın İsfahan kentinde yaşamış olan Ebu Nuayım adlı hadis hafızı, Hilyetu'l-evliya isimli eseriyle dikkatleri üzerine çekmiştir. Oldukça hacimli bu muhteşem eser, çok zengin içeriği ile kendinden sonraki tüm çağlarda temel başvuru kaynağı olarak farklı alanlara hitap eden bir işlev görmüştür.

  Sahabe döneminden başlayarak ilk üç İslami yüzyılda yaşamış önde gelen ve örnek yaşantısı ile göz dolduran alim, abid, zahid, salih, bilge ve şairler gibi yüzlerce şahsın; çağlar ötesinden İslam toplumunun tüm kesimlerini etkileyip onlara yön veren söz ve davranışlarından örnekler sunmaktadır.

  Elinizdeki bu eserde; zühd, vera, takva ve yakin gibi iman katmanlarından zirve yapmış bu mümtaz şahsiyetlerin örnek alınacak ibret dolu sözleri ile davranış biçimleri gözler önüne serilmektedir.

  Orjinalindeki kronolojik sıralamanın aksine elinizdeki bu eserde, Hilye'de yer alan binlerce malumat Türkçe alfabetik konu başlaıkları altında okuyucuya sunulmuştur.

Onların Dünyası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.