sadsad x
asdasd

Onlar Gittiler Biz Barışı Yitirdik

İletişim Yayınevi
23,50 TL
17,86 TL
%24 indirim
Onlar Gittiler Biz Barışı Yitirdik Hakkında Bilgiler
Türü: Söyleşi Kitapları
Sayfa Sayısı: 143
ISBN: 9789750519185
Kapak: Ciltsiz
Namık Kemal Dinç
Namık Kemal Dinç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Onlar Gittiler Biz Barışı Yitirdik Kısa Özet

  *Ez filehe bave te me?*

  *Ben senin babanın Ermenisi miyim?*

  Adnan Çelik ve Namık Kemal Dinç, 1915 öncesinde Kürtlerle Ermeniler arasında ilişkinin tekinsiz karakterine dikkat çekiyorlar. Hem kirvelik ilişkisi var, hem de bir hâkim-teba ilişkisi... 1915, bu hukuku da alt üst eden bir yıkım.

  Elinizdeki kitap, Kürt coğrafyasında soykırımla yüzleşme üzerine bir tartışma açıyor. Soykırımın Diyarbakır’daki izleri, mekandaki hatırası... Alevi Kürtlerin durumu...*Ermeni mallarıyla* zenginleşenler... Yüzleşmenin yolu; ikrarın, itirafın, özrün yordamı... Osman Baydemir’in kitabın başlığına çıkan sözleri, soykırımın sadece katledilenlerle, göçenlerle sınırlı kalmayan bir kayıp olduğunu vurguluyor:

  *Biz geride kalanlar kaybettik; onlar gittiler, biz barışı kaybettik*. Her şeyden önce, bu yüzleşmenin önemsendiğini gösteren bir döküm, bu... Sadece *Kürt aydını* gözüyle değil, aynı zamanda araştırmacı, insan hakları savunucusu gözüyle... Seda Altuğ, Osman Baydemir, Mehmet Bayrak, Şeyhmus Diken, Tarık Ziya Ekinci, Gülten Kaya, Eren Keskin, Naci Kutlay, Altan Tan ve Ahmet Türk’le söyleşiler...

Onlar Gittiler Biz Barışı Yitirdik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.