sadsad x
asdasd

Sıralama seçin
Toplam 655 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 4 5 ... 7
Toplam 655 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 ... 7

Türk edebiyatının önde gelen şairlerinden Ömer Seyfettin’in büyülü mısraları sayfalarımızda yeniden sevenleriyle buluşurken bir kez daha can buluyor. Bkmkitap.com’da bulunan en önemli Ömer Seyfettin eserleriyle bu renkli kişiliğin bilinmeyen yanlarını siz de keşfedebilirsiniz. Boksör, eğitimci, asker ve aynı zamanda da güçlü bir edebi kimliğe sahip olan Ömer Seyfettin, Türk kısa hikayeciliğinin en önemli ismi, hatta kurucusudur.

Kısa ömrüne 100’lerce eser sığdıran Ömer Seyfettin aynı zamanda sadeleştirmenin de en büyük savunucularındandır. Bkmkitap.com ile Ömer Seyfettin Kitapları içsel yolculuğun eşlikçisi sizler de olabilirsiniz.

 

Acı Dolu Bir Yaşamdan Yaratıcı Hikayeler

Yazmaya Edirne’deki öğrenciliği sırasında başlayan Seyfettin, acı ve sıkıntılı bir ömür içinden verimli hikayeci yanıyla her eserinde öne çıkar. ‘Türkçülük’ akımının kurucusu olan bu önemli isim aynı zamanda ‘Yeni lisan’ davasının da en önde gelen ekollerindendir. Eserlerinde konuları gerçek hayattan alır yanı sıra eserlerinde toplum bilinci uyandırmak ve farkındalık oluşturmak isteyen bir kişiliktir.

Tarihi kahramanlık olayları, günlük yaşam, anılar her zaman Ömer Seyfettin kitapları temalardır. Yalın, anlaşılır dildeki yazıları, güçlü hikayelerinde çekici olaylarla harmanlanarak beklenmedik şekilde bir finale ulaşır. Gözlemcilik ve realizm ile mixlenen bir anlatım her zaman okuyucularının merakına ve yazılarının sürükleyiciliğine neden olmuştur.

 

Sürprizlerle Dolu Özgün Ve Sıcacık Ömer Seyfettin Hikayeleri Sizleri Bekliyor

Yazılarında psikolojik derinliğe yer vermeyen şair, her zaman hikayelerinde halkın anlayabileceği yalın bir dili tercih eden özellikleriyle öne çıkar. Her ne kadar yaşadığı dönemde Osmanlıcılık, batıcılık ya da Türkçülük gibi akımlar tartışılıyor olsa da.

Eserlerinde döneminde yer almış önde gelen birçok takip ettiği yazardan ve şair arkadaşlarından yansımalar alarak edebi yönünü zenginleştirdiği görülür. Son dönem öykülerinde hicve, ironiye ve gülünç olaylara sıklıkla önem veren Seyfettin; kişi, çevre ve olay üzerine kurduğu öykülerinde umutsuzluk ve karamsarlık taşıyan kişilere her zaman umut aşılayarak ışık olmuştur. Canlı – etkileyici olaylarla dolu günlük dilin kullanıldığı yalın anlatımlarıyla en güzel Seyfettin öykü ve romanları sayfalarımızda seçimlerinizi bekliyor. Gereksiz uzatmalara yer verilmeyen, süslü anlatımlardan uzak duran, iyilik – doğruluk öğeleriyle, ahlaki üstünlüklerle dolu, beklenmeyen sürprizli sonlarla biten Ömer Seyfettin kitapları için Bkm’ye davetlisiniz.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.