sadsad x
asdasd

Okuma Yazmanın Izdırapları

Doğu Kitabevi

Kolektif

51,00 TL
35,70 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
15,30 TL
Okuma Yazmanın Izdırapları Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 332
ISBN: 9786059093132
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Okuma Yazmanın Izdırapları Kısa Özet

  *Okuma Yazmanın Izdırapları* buluşmalar, yürüyüşler, ayrılıklar kitabıdır. Yazıyla buluşmanın sevinci ve acısı var. İlk buluşmaların heyecanını arıyor. Yazarın yazgısını belirleyen kuşağıyla ve toplumuyla ortaklıkları ve ayrılıklarını sorguluyor.

  Kendisini anlamak ve anlatmak istemeyen bir insanlık ve toplum gerçeğiyle karşı karşıyayız. Buna, kitapta, *karınlardan ibaret insanlık* diyoruz. İlk şairlerden Hesiodos’tan, iki bin yedi yüz yıl öncesinden alınmış bir tanımlama. Boğaz tokluğuna çalışma ve yaşama çemberine sokulmuş bir insanlık durumunu anlatıyor. Karınlardan ibaret bir insanlığın egemen kültür olduğu bir zamanda, okuma yazmanın sevinçleriyle ızdırapları birbirinden ayrılmaz olmuştur.

  Edebiyatı, bilimi, sanatı, felsefeyi, insanın toplumsal yönünü oluşturan bilgi ve bilinç kaynaklarını kurutan kapitalist sistemin olağan sonuçlarıdır. Elinizdeki kitabın sorularından biridir; *kapitalist toplum altında insan olunabilir mi?* Yaşamın içinden ve devrimci dinamiklerle görebilenlerin tartışabilecekleri bir sorudur.

  Bu kitap, bir umut ve öfke atlasıdır.

 • 2. Hamur

Okuma Yazmanın Izdırapları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.