sadsad x
asdasd

Okült, Cadıcılık, Karabüyü, Satanizm, RockNRoll, LSD

SUB Basın Yayım

Kolektif

25,00 TL
21,25 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
3,75 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Okült, Cadıcılık, Karabüyü, Satanizm, RockNRoll, LSD Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Psikoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 236
ISBN: 9786059486439
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Okült, Cadıcılık, Karabüyü, Satanizm, RockNRoll, LSD Kısa Özet

  Underground Poetix bir senenin ardından cehennemin kapılarını yeniden aralıyor. Peki bu zaman diliminde neler değişti, ne gibi kararlar aldık, nasıl değişiklikler sizleri bekliyor? Tabii ki hiçbir yenilik yok. Format ve zaman olarak daha geniş bir ölçeğe yayılmak dışında elbette. UP dergi içeriğine evrilmesinin 10. yılında sizlere orta çağın kurak ama lanetli tarlalarından, canavarların adaletsiz evreninden, kara büyünün dünyayı esir aldığı dönemlerden haberler getirdi:

  Erik Davis, Lovecraft’ın otopsisini tamamlamak için Edgar Allen Poe ve Aleister Crowley’den yardım alarak *Büyü*nün kültürel antropoloji rehberini hazırlıyor. Sanat, din ve okültizm açısından incelenen Cthulhu’nun günümüz dijital ortamında yeniden çağrılma ritüeli için önden buyurun.

  Hakim Bey (Peter Lamborn Wilson) hakkında uzun süredir ortalığı yoklamıyorduk dedik ve Haşhaşilerin, doğal olarak Hasan Sabbah’ın içerisinde yer aldığı popüler kültürden, güncel siyasete uzanan anekdotlardan sıyrılarak başka bir anlatıyı sizlere sunmak istedik. Toplumun lanetlediği ve geçmişe gömdüğü bu mit, bugün medyanın ve imgesel yıkımın eşiğinde, Bakunin ile Baudrillad’ı bir araya getirerek tekrar karşımıza çıkıyor.

  Gary Lachman, Charles Manson ve Woodstock konserlerinden başlayarak New Age öğretileriyle yoğrulan bir dönemde yeni Cadılık biçimlerini anlatıyor. Ufolardan, the Beatles’a, Mick Jagger’dan, Marianne Faithfull’a hepsinin büyük Cadı Kazanı’nın birer parçası olduğunu görmeye hazır olun. Çünkü siz buna değersiniz.

  Julius Evola yaşadığı süreç içerisinde modern toplumun okumalarını başka kanallar aracılığıyla gerçekleştirdi. Aynı zamanda yeni tarih yazının köşelerini belirlediği – pozitivist temellerinden kopan, eleştirel ve farklı bakış açılarını toplayan metinleriyle ses getirdi. *Okült Savaş* ile bu fikirlerin teorik çatısından haberdar olurken yazarın hayatı için de Michael Moynihan’ın biyografik incelemesi bize kılavuzluk edecek.

  Tüm tutarsızlıkları, soru işaretleri ve hayatı kadar kompleks metinleriyle Timothy Leary, ne dersek diyelim, çoğu kişinin masaya oturup yazmasını sağlayan kişidir. Peki 60’ların *barış* söylemini alarak halüsinatif, dini ve politik bir vizyona oturtup farklı bir sunum yaratan Leary, dünyanın bir diğer en tehlikeli insanı olan Aleister Crowley ile buluşursa ne olur? Elbette kozmosun en karanlık öykülerinden biri ortaya çıkar.

  Peki günümüze kadar uzanan Büyü’nün güncel motivasyonları nelerdir? Tarihten nasıl rol çalar? Zamanın başlangıcından beri içimizde olan bir şey, neden dışlanmış ve hor görülmüştür? Cadıların engizisyon işkencelerinden günümüze uzanan şanlı direniş tarihini Tau Greenfield’ın kaleminden okuyun.

  Bir dahaki sayıda görüşmek üzere. Elbette matbaa gizemli bir şekilde alev alıp, hepimiz lanetlenmezsek…

  Up Xıv öldü, yaşasın yeni Underground Poetix!

   

Okült, Cadıcılık, Karabüyü, Satanizm, RockNRoll, LSD Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.