Okul Öncesi Çocuklar İçin Piyano Metodu

Arkadaş Yayınları - Müzik Kitapları

Yalçın İman

32,50 TL
26,33 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
6,17 TL
Okul Öncesi Çocuklar İçin Piyano Metodu Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Çocuk Kitapları
Sayfa Sayısı: 120
ISBN: 9789755098791
Kapak: Ciltsiz
Yalçın İman
Yalçın İman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Okul Öncesi Çocuklar İçin Piyano Metodu Kısa Özet

  Değerli piyano öğretmenleri ve müzik eğitimcileri; "Okul Önceesi" çocuklarımızın eğitimi, genel anlamda titizlik, yeterlilik ve ustalık gerektirir. Çocuğumuz ilk kez anne-babanın dışında biriyle (öğretmen), örgün bir faaliyetin içine girecektir. Daha okuma-yazma bilmemektedir ve oyun çağındadır. Çocuğa görelik ilkesiyle oluşturacağınız strateji, yöntem ve kullanacağınız materyal çok önemlidir. Bu dönem çocuklarını hep "Kristal Bir Vazo"ya benzetirim; dikkatlice işleyip, kırmadan taşımak gerekir.

  Bu çalışmamda çocuklarımızın renkli dünyalarına, renkli notalarla girmek istedim. Renk; coşku, hareket ve doğallığı sağlıyor. Bir de buna renkli dondurmalar eklenince "Dondurma Tadında" bir çalışma ortaya çıktı. Çocuklar dondurma yerken, piyano çalmayı da öğrenecekler.

  Daha önce yazmış olduğum "Piyano Metodu" ve "On yaş altı çocuklar için piyano metodu"nun yanına, "Okul öncesi çocuklar için piyano metodu"nun da eklenmesiyle zincirin halkaları tamamlanmış oldu.

  Çocuklarımızın piyano ve sanat yolculuklarında keyifli ve sağlıklı bir zemin oluşturmak amacıyla ortaya çıkan bu çalışmanın çocuklarımıza, piyano öğretmenlerine, müzik eğitimcilerine, anne ve babalara ve diğer ilgililere yararlı olması dileğiyle.

  - Yalçın İman

Okul Öncesi Çocuklar İçin Piyano Metodu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.