sadsad x
asdasd

Okul Öncesi Çocuk Eğitiminde 40 Hafta

Furkan Yayınevi
70,00 TL
45,50 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
24,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Okul Öncesi Çocuk Eğitiminde 40 Hafta Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 494
ISBN: 9799758622534
Kapak: Ciltsiz
Meryem Koç
Meryem Koç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Okul Öncesi Çocuk Eğitiminde 40 Hafta Kısa Özet

  İnsanın bedenî ve ruhî gelişiminde çocukluk devresi çok önemlidir. Bu dönemde öğrendiği bilgiler çocuğu hayata hazırlar. Ona iyilik telkin edilir, iyi işler yaptırılırsa iyi bir insan olur Çocuğun en mükemmel bir şekilde yetişmesi, ana-babanın bütün imkanlarını kullanarak gayret sarfetmeleri gerekir. Onun ilk terbiyesini aldığı ana kucağından sonra iyi bir eğitime ihtiyacı vardır. Sahabe-i kiram dahi çocuklarının ellerinden tutar. İstifade edilecek yerlere beraberlerinde götürürlerdi. Sizleri; o ışıl ışıl gözlü, meraklı bakışlı, saf ve berrak bir kalbe ve henüz kir bulaşmamış duru bir beyne sahip olan. öğrenmeye azimli, yapmaya meyilli, kıpır kıpır ve heyecan dolu sevgi hamuruyla yoğrulmuş ve eğitime muhtaç çocuklarımızın ellerinden tutarak getirmeniz için Sübyan Okuluna davet ediyoruz.

  Bizler de Allah'ımızın bir ikramı olan nurlu kapıdan içeriye dalıp, ilâhi muhafaza altındaki çatıya sığınıyoruz. Oradaki fitnelerden muhafaza etmesi için yine O'na yalvarıyoruz. Ve bu çatı alanda otlayan kuzuların çobanlarına bir kitap uzatıyoruz. Bu kitapta çocuk: Kendini yaratan ve yaşatan Rabbini hatırlayacak, şefaatçimiz. Önderimiz ve çocuklara "Kalplerin Meyvesi". "Gözlerin Bebeği" diye hitap eden. biricik numunemiz Sevgili Peygamberimiz Muhammed Aleyhisselâm'ın hayatını öğrenecektir. Onun Peygamber arkadaşlarını tanıyacak ve Asr-ı Saadet’in çocuklarıyla tanışacaktır. Kendinin bir kul olduğunun farkına vararak "Adap Dersleri" İle edeplenecektir. Dinî ve dünyevî kavramları bir sohbet havasında işleyip, Kur'ân-ı Kerim'i öğrenerek Ümmetin faziletlileri arasına girecektir.

  Kendisini hayata hazırlayan Matematik ve Fen bilgisi dersleri görecek, çizgi çalışmalarıyla bilgisini tamamlayacaktır. Dinî hikayelerden mesaj alıp. İslâmî şiirlerle huzur bulacaktır. Oyunlarla neşeli dakikalar geçirip, resim ile kendini ifade edecektir. Çeşitli yarışmalarla hayat yarışına başlayacak. El becerileriyle üretken, çalışkan ve düşünen bir kişi olacaktır. Bizim hiç de yabancı olmadığımız güzel Arapça'mıza giriş yaparak, onunla konuşur hale gelecektir.

  Deneyler ile yeni bilgiler keşfedecek, boyamalarla sakinleşecektir. Kitap içinde bulunan ve adını sayamadığımız birçok sürpriz ile karşılaşıp memnun kalacaktır. En önemlisi de tüm bunları yaptığı ve bunlarla yaşadığı müddetçe ailesini, okuyanları, okutanları ve sebep olanları ecir ve sevaba gark edecektir. Sevgili anneler, babalar! Sizler de bu kitap ile evlerinizi birer okula çevirebilir, hayata renk katabilirsiniz. Sayın Eğitimci! Siz de âcizane hazırlamış olduğum bu kitabı eğitimcinin rehber kitabı olarak elinizde bulundurabilir ve artık rahat bir nefes alabilirsiniz Dinî hikayelerinden, matematik ve fen bilgisi kitapçıklarına, İslâmî şiirlerinden, resimlere varıncaya kadar azamî gayretle hazırladığım kitabın İstifadeli olması dileğimle. Allâh-u Teâlâ'nın yardım ve inayeti, O'nu seven ve sevilenlerin dualarıyla kitabımı siz eğitimci kardeşlerimin hizmetine sunuyorum. Akşam sabahsız. İnsan hatasız olmaz, diyerek bu konudaki
  eleştiri ve önerilerinizi bekliyorum.

  - Meryem Koç

Okul Öncesi Çocuk Eğitiminde 40 Hafta Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.