sadsad x
asdasd

Oğuznamecilik Geleneği ve Andalıp Oğuznamesi

Kömen Yayınları

Mustafa Aça

25,00 TL
21,25 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
3,75 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Oğuznamecilik Geleneği ve Andalıp Oğuznamesi Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 287
ISBN: 9789756527719
Kapak: Ciltsiz
Mustafa Aça
Mustafa Aça
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Oğuznamecilik Geleneği ve Andalıp Oğuznamesi Kısa Özet

  Ey oğullarım, ben çok aştım; çok vuruşmalar gördüm; çok kargı ve çok ok attım; atla çok yürüdüm; düşmanları ağlattım; dostları güldürdüm. Ben Gök Tanrıya borcumu ödedim.

  Oğuz Kağan

  Babamızın, amcamızın kazanmış olduğu milletin adı sanı yok olmasın diye Türk milleti için gece uyumadım, gündüz oturmadım. Küçük kardeşim Kül Tigin ile, iki şad ile öle yite kazandım. Öyle kazanıp bütün milleti ateş, su kılmadım. Ben kendim kağan olduğumdan her yere gitmiş olan millet yaya olarak, çıplak olarak, öle yite geri geldi. Milleti besleyeyim diye kuzeyde Oğuz kavmine doğru, doğuda Kıtay, Tatabı kavmine doğru; güneyde Çine doğru on iki defa ordu sevk ettim, savaştım. Ondan sonra Tanrı buyurduğu için devlettim, kısmetim var olduğu için ölecek milleti diriltip besledim. Çıplak milleti elbiseli kıldım. Fakir milleti zengin kıldım. Az milleti çok kıldım. Değerli illiden değerli, değerli kağanlıdan daha iyi kıldım.

  Bilge Kağan

  Hayatımın bütün saflarında olduğu gibi, son zamanların buhranları ve felaketleri arasında da, bir dakika geçmemiştir ki, her türlü huzur ve istirahatimi, her nev’i şahsi duygularımı, milletin selameti ve saadeti namına feda etmekten zevk duymayayım.

  Mustafa Kemal Atatürk

Oğuznamecilik Geleneği ve Andalıp Oğuznamesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.