sadsad x
asdasd

Öğretmenlik Alan Bilgisi- Türkçe Öğretmenliği

Akçağ Yayınları - Ders Kitapları
39,90
28,73
%28 indirim
Öğretmenlik Alan Bilgisi- Türkçe Öğretmenliği Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 576
ISBN: 9786053421603
Boyut: 20 x 0
Kapak: Ciltsiz
Ertuğrul Yaman
Ertuğrul Yaman
Devamı
Kampanya

Öğretmenlik Alan Bilgisi- Türkçe Öğretmenliği Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Öğretmenlik Alan Bilgisi- Türkçe Öğretmenliği Kısa Özet

  Türkçenin tarihsel gelişim sürecinin izlenmesi ve günümüzde Dünya ölçeğinde bir iletişim dili olup olamayacağının göstergesi Türkçe konuşanların Türkçe ile ilgili bilinç düzeyleriyle doğrudan ilgilidir. Çünkü dil ve bilinç, organik bağları olan iki kavramdır.

  Türkçenin gücü konusundaki ilk bilinçli çalışma, hiç şüphesiz, Kâşgarlı Mahmut’un meşhur sözlüğü Dîvânü Lugâti’t-Türk’tür. Kâşgarlı Mahmut, 11. yüzyılda yaşamış büyük bir Türk bilgesidir. Kâşgarlı’dan günümüze daha birçok insanın Türkçenin öğrenilmesi konusunda üstün gayretleri olmuştur. Son yıllarda ise Türkçenin öğretimi konusu, bilimsel bir yöntemle ve Dünya çapında ele alınır bir konuma gelmiştir.

  Elinizdeki bu kitap, bu bilinçten hareketle hazırlanmıştır. Her biri kendi alanında uzman olan akademisyenlerce hazırlanan bu çalışma, temelde dört bölümden oluşmuştur: Eski ve Yeni Türk Dili-Yeni Türk Edebiyatı-Türk Halk Edebiyatı-Eski Türk Edebiyatı. Yukarıda belirtilen anabilimdalları altında sıralanan konular, açık ve belirgin özellikleriyle ele alınmış; her konu testlerle ve bölüm sonunda da kaynakçalarla desteklenmiştir.

  İlk defa 2013 yılında uygulanmaya başlanan Öğretmenlik Alan Bilgisi Türkçe Sınavı'nda öğretmen adaylarına yöneltilen sorular ışığında hazırlanan bu çalışmada, 2014 yılındaki sınavın soruları da gözetilerek temel bir bütünlük sağlanmaya gayret gösterilmiş ve mümkün olduğunca titiz davranılmaya çalışılmıştır.

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.