sadsad x
asdasd

Öğretmenin Mevzuat El Kitabı

Hayat Yayınları

Birol Vural

16,67 TL
11,67 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
5,00 TL
Öğretmenin Mevzuat El Kitabı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 448
ISBN: 9789756218051
Kapak: Ciltsiz
Birol Vural
Birol Vural
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Öğretmenin Mevzuat El Kitabı Kısa Özet

  Özgürlükler, Haklar ve Ödevler
  Eğitimin ve öğretmenlerin dünya ölçeğindeki sorunlarını ILO ve UNESCO belgelerinden esinlenerek saptayan Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi`nden;
  Mesleksel Özgürlükler
  23)... Öğretmenler, öğrencilerine en iyi uyarlanmış öğretim yöntemlerini ve araç gereçlerini değerlendirmek için özellikle niteliklidirler; onaylanmış programlar çerçevesinde ve okul yetkililerinin yardımıyla (katkısıyla), öğretim araçlarının seçiminde ve pedagojik yöntemlerinin uygulanmasında temel rolü üstlenmesi gerekenler onlardır.
  25) Her teftiş ve denetim sistemi, mesleksel görevlerinin yerine getirilmesinde öğretmenleri özendirici (destekleyici) ve onlara yardım edici biçimde tasarlanmalı ve öğretmenlerin özgürlüğünü, girişkenliğini ve sorumluluğunu sınırlamaktan kaçınmalıdır.
  Öğretmenlerin Ödevleri
  32) Tüm öğretmenler, öğretim mesleği üyelerinin statüsünün büyük ölçüde kendilerinin davranışlarına bağlı olduğunu bilerek, tüm mesleksel etkinliklerinde olabildiğince yüksek normlara uymaya çaba göstermelidirler.
  34) Öğretmenler ve öğretmen örgütleri, öğrencilerin, öğretimin ve toplumun yararına, yetkililerle tam olarak işbirliği yapmaya çaba göstermelidirler.
  36) Öğretmenler, öğrenci ve yetişkinlerin yararına, okul dışı etkinliklere katılmaya hazır olmalıdır.
  Öğretmenlerin Hakları
  41)Öğretmenlerin, kendilerinin, öğretim ve tüm toplumun yararına, toplumsal ve kamusal yaşama katılımı özendirmek uygun olacaktır.
  44) Öğretmenlerin aylıkları ve çalışma koşulları, öğretmen örgütleriyle işverenler arasında (toplu) görüşmeler yoluyla belirlenmelidir.

Öğretmenin Mevzuat El Kitabı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.