Öğretmenin 55 Altın Kuralı

Akıl Çelen Kitaplar

Ron Clark

17,90 TL
13,07 TL
%27 indirim
Kazancınız
:
4,83 TL
Öğretmenin 55 Altın Kuralı Hakkında Bilgiler
Türü: Kişisel Gelişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 184
ISBN: 9786059800693
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 47 adet satılmıştır.
Ron Clark
Ron Clark
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Öğretmenin 55 Altın Kuralı Kısa Özet

  ABD’de Yılın Öğretmeni ödülünü alan Ron Clark, bu kitabıyla tüm öğretmenlere başarılı ve bilgili öğrenciler yetiştirmenin yol ve yöntemlerini gösteriyor.

  Ron Clark, en başarısız öğrencilerin olduğu geri kalmış yörelerdeki okullarda başladı öğretmenlik mesleğine. Çocukların öğrenmeye en ufak ilgileri yoktu ve o ana dek hiç kimse ellerinden tutmamıştı. Bu boş vermiş çocukları nasıl disiplin altına sokacak, onları nasıl düşünceli ve meraklı öğrencilere dönüştürecekti? Öğrencilerin bazı temel kuralları öğrenmeleri gerektiğini anlamakta gecikmedi. 55 maddeden oluşan bir liste derledi ve hemen uygulamaya koyuldu. Bazı konularda müfredatın iki yıl gerisinde kalmış görünen öğrencileri, açığı kapatıp öne bile geçmişlerdi ve derslerini seviyorlardı artık. Üstelik çok da önemli bir şey kazanmışlardı: Özgüven.

  İşte bu 55 ders, deneyim ve uygulamalardan süzülerek Clark’ın yaşamak ve başkalarıyla iletişim kurmak için 55 Altın Kural olarak tanımladığı maddelere dönüştü.

  Öğretmenin 55 Altın Kuralı, nasıl teşekkür edileceğinden mülakatta başarılı olmaya, yaşam kurallarıyla ilgili her şeyi öğrencilere öğretmeleri için hem anne babalara hem de eğitimcilere dersler veriyor.

  Bu kısa ve değerli kitabın her eğitimcinin ve anne babanın kitaplığında bulunması gerektiğini düşünüyoruz. Aslında Öğretmenin 55 Altın Kuralı yaşamı bir öğrenme deneyimi olarak gören herkes için de geçerli.

 • 2. Hamur

Öğretmenin 55 Altın Kuralı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.