sadsad x
asdasd
14,81 TL
9,48 TL
%36 indirim
Kazancınız
:
5,33 TL
O Duvarın Ardında Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 196
ISBN: 9786054927289
Kapak: Ciltsiz
Atila Sertel
Atila Sertel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • O Duvarın Ardında Kısa Özet

  Korku hep boyun eğmek zorunda bırakır; insanı yozlaştırarak onu bir tür tutsak duruma düşürür. Hapiste olmuşsunuz ya da dışarıda olmuşsunuz fark etmez. Bu nedenle zindandaki fiziksel tutsaklık geçicidir, dışarıdaki insan için ruhsal esaret yıkıcıdır.

  Bir adam gibi adam... Bir gazeteci... Bir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı... Atila Sertel... Korku’yu elinin tersiyle itekleyip hapisteki gazetecilerin çığlığını dünyaya duyurmuştur. Yiğit cesur duruşuyla tüm gazetecilere örnek olmuştur. Ardından diğerleri gelmiştir.
  Atila Sertel ‘zor’u başaran bir öncüdür. Yeri; sadece düşüncemizde değil yüreğimizdedir.

  - Soner Yalçın

  Anılar ve dostlar kardeştir. Kara günlerin anıları ve dostları umudun, yaşamın mimarıdır. Atila Sertel, o mimar dostlardandır. Bu kitap, Silivri’de boğulmak istenen özgürlüğün şarkısı olmuş.

  - Tuncay Özkan

  Silivri yargılamaları, Türkiye’ye verdiği onca zararın yanında pek çok değerin büyümesini de sağladı. Bunların başında mücadele ruhu, meslek bilinci, özgürlük tutkusu, dostluk bağları geliyordu.

  Bu değerleri tek tek temsil eden onlarca örnek verebilirim ama, tümünü birden temsil eden, Atila Sertel’dir.

  Atila, Silivri toplama kampının ilk özgürlük çığlığıdır. Öyle bir çığlık ki, kulaklarını tamamen kapatmış olanlar dahi duymuştur. Hapisteki yurtseverler onun sesinde tüm Türkiye’yi ve dünyayı dolaşmıştır.

  Atila’nın o günleri kalıcılaştırması, o sesleri sayfalara dökmesi gerekiyordu. Bu kitap, avuçlarınız içine aldığınız gökyüzü dolusu bir haykırıştır.

  - Mustafa Balbay

O Duvarın Ardında Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.