Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Nörolojik Hastalıklarda Nütrisyon

250,00 TL
217,50 TL

Tıp pratiğinde bilgi, teknoloji ve deneyim arttıkça, sağlığın sürdürülmesi ve en iyi klinik sonuçların elde edilebilmesi için nütrisyon destek uygulamalarının önemi daha iyi anlaşılmaya başlanmıştır.

Nörolojide nütrisyonun değeri de gün geçtikçe artmaktadır. Nörolojik hastalıklar ile beslenme durumu arasında çok boyutlu bir ilişki vardır. Malnütrisyon, önlenmesi ve etkili şekilde tedavi edilmesi gereken, nörolojik hastalıklarda morbidite ve mortalite artışına neden olan bir faktördür. Farklı klinik durumlarda nütrisyonel değerlendirmenin nörolojik bakının bir parçası olarak akla gelmesi önemlidir. Nütrisyon desteği uygulayıcılarının, klinik bir durumu kapsamlı olarak ele almak için en uygun araçları kullanması ve hastanın bir bütün olarak yönetiminde nütrisyonel desteğin amaçlarını belirlemesi gerekmektedir.

Bu kitapta, klinik nütrisyonun temel kavramları ile birlikte nörolojik hastalıklarda nütrisyon uygulamalarına çok yönlü ve detaylı olarak yer verilmiştir. Bu çalışmanın, alandaki ihtiyacı karşılayacağına ve nöroloji uzmanlarının yanı sıra klinik beslenme ile ilgilenen herkes için faydalı olacağına inanıyoruz.

Nörolojik hastalıklarda nütrisyonun güncel durumunu değerlendirdiğimiz eserimiz için katkıda bulunan, bilgi ve deneyimlerini sunan tüm yazarlara teşekkür ediyorum.

Beslenme biliminin nörolojide yer bulması ve öneminin daha iyi anlaşılması için çalışan, emek sarf eden, bu kitabın ortaya çıkmasında destek olan ve bizlere her zaman yol gösteren birbirinden değerli bütün hocalarıma minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Sevgi ve saygılarımla