sadsad x
asdasd

Nitelikli Sınıf ve Stressiz Eğitim Ortamı

Hayat Yayınları

Birol Vural

13,89 TL
9,03 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
4,86 TL
Nitelikli Sınıf ve Stressiz Eğitim Ortamı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 284
ISBN: 9789756700976
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Birol Vural
Birol Vural
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Nitelikli Sınıf ve Stressiz Eğitim Ortamı Kısa Özet

  Öğrencilerden beklenen; bildiklerini, duyduklarını, düşündüklerini; yazıyla, sözle ,sesle, çizgiyle, renkle, sayıyla anlatabilmeleri ve aktarabilmeleridir. Özellikle, Matematik, Türkçe, Yabancı Dil derslerinde hedef, tam öğrenme olmalıdır. Bu dersler için ayrılmış derslikler, gerekli araç ve gereçlerin yer alacağı biçimde özenle düzenlenmeli ve hedefe ulaşılmalıdır.

  Fen konularında çağdaş yeniliklerin hızına ayak uydurabilmek için Müfredat Programlarının eksiklerini giderecek etkinliklere yer ve zaman ayrılmalıdır. Müfredat programlarında da fen bilimlerinin değeri kabul edilmiştir. Ancak, ekoloji, sibernetik, elektronik, bilgisayar teknolojisi gibi konular henüz resmi programlarda gerekli yeri ve düzeyi bulabilmiş değildir. Bu amaçla, koşulları uygun olan okulların Fen Laboratuarları, bu yeni alana uygun bir şekilde düzenlenerek aktif kullanımı sağlanmalıdır. Öğrenciler güzelliğin değerini bilmeli ve takdir edebilmelidir. Bunun için gerekli ilgi, sevgi, sezgi ve bilgilerini geliştirebilmelidirler.

  Estetik duyarlık müfredatlarımızda yer alan Resim-İş, Müzik ve İş Eğitimi dersleri ile geliştirilebilir. Bu derslikler yalnız ders işlemek için değil ders dışı etkinliklerin (sergi, konser, tiyatro etkinlikleri, atölye çalışmaları vb.) planlanıp uygulanması için de kullanılabilir.

  Öğretmen toplumsal dokunun bir öğesidir. Ayrıca bir bilgi kaynağı olarak öğretim donanımı olarak da görev yapar. Ancak, öğretmene bu iki bileşenden ayrı, kendine özgü bir boyut katan özelliği, onun diğer sistem bileşenlerini düzenleme, denetleme, değerlendirme ve değiştirme (4D) yetkisi ve yeteneğidir.

 • 2. Hamur

Nitelikli Sınıf ve Stressiz Eğitim Ortamı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.