sadsad x
asdasd
17,50 TL
14,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
3,50 TL
Neden Hep Ben? Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 272
ISBN: 9786055095987
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Küçük
Mehmet Küçük
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Neden Hep Ben? Kısa Özet

  Allah (cc), insanı bu dünyada imtihana tabi tutar. Hastalık ve musîbetler ise, bu imtihanın gereğidir… *Hastalık neden bana isabet etti?* sorusunu hemen hemen kendisine hastalık yahut başka bir bela isabet eden herkes sorabilmektedir. *Neden ben?* sorusunu ise hasta olmayanlar da sorabilmekte ve Allah’ın varlığı ile ilgili tartışmalara konu olduğu için felsefi bir yönü bulunmaktadır.

  Siz de başınıza gelen hastalık ve musîbetler için bu soruları soruyorsanız; elinizdeki bu eser, bela ve musîbetlerin başa geliş sebeplerine, Kur’an ayetleri, hadisler ve hadislerin din âlimleri tarafından yorumları ışığında cevaplar sunuyor.

  Hastalıklar ve kazalar, müminlerin sabırlarını ve ahlaklarının güzelliğini gösterebilecekleri ve Allah’a yakınlaşmak için kullanacakları çok önemli fırsatlardır… *Allah dilerse insan hiçbir zaman hasta olmaz, ağrı duymaz veya acı çekmezdi. Ama eğer insan böyle bir zorlukla karşılaşırsa da bilmelidir ki bu zorluğu yaşamasının, hem dünyanın geçiciliğini hem de Allah’ın sonsuz gücünü anlayabilmesi açısından pek çok hikmeti vardır. Unutulmamalıdır ki bu gerçeği kalben kavrayabilmek ve asıl olarak böyle bir olayla karşılaştığında güzel ahlak ve sabır gösterebilmek çok önemlidir.*

   - İlahiyatçı Uzm. Psikolog Mehmet Küçük

Neden Hep Ben? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.