sadsad x
asdasd

Sıralama seçin
Toplam 123 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2
Toplam 123 ürün görüntüleniyor.
1 2

BKM Kitap Sayfalarında En Özel Necip Fazıl Kısakürek Kitapları

Modern Türk şiirinin mistik isimlerinden olarak tanınan Necip Fazıl Kısakürek, düz yazı tarzındaki sanat eserlerine sahip olan bir kimlik olsa da, baskın yönü şiirlerden yanadır. Halk şiirlerinin öz yapısını batılı modern mixlerle birleştirerek çalışmalar yapan Kısakürek, dinsel akımlara yönelmesiyle eserlerine son noktayı koymuştur.

Gizemli iç alemini sağlam bir teknikle ortaya koyan şair, eserlerini etkileyici vurgularla ortaya koyar. Şiir, tarih, öykü, eleştiri, biyografi üzerine birçok esere sahip bu özgün kişilik, şimdi Bkm kitap.com.da!

Necip Fazıl Kısakürek kitaplarında şair kalıplaşmalardan pek hoşlanmayan ve kısıtlayıcı formlara karşı koyan yapısını ortaya koyar. Kısakürek; serbest şiirle yıldızı barışmayan, kafiyeyi sahtekarlık sayan, duygu ve düşünceyi içsel kabında harmanlayarak sunmaya odaklı bir tarza sahip olmuştur her zaman.

 

Lirizmin Öncüsü Necip Fazıl Kısakürek İle Bkm Kitap’ta En Özel Buluşma!

Eserlerinde lirik bir anlatım olan şair, lirizmin Türk öncülerindendir. Öte yandan şiirlerinde doğaüstü varlıklara çok yer verir. Necip Fazıl Kısakürek Kitaplarında; ayak sesleri, cadılar, periler, cinler, hayaletler, kabuslar, kısacası gerçek üstü varlıklar sıklıkla yer alır.

Tiyatro eserlerindeyse tema her zaman ahlaklı olmaktan yanadır. Genellikle eserlerinde toplumun özünü yitirerek kokuşmasından dem vurarak her zaman gençliğin uyarılması ve uyandırılması ilkesini savunur.

 

Abdül Hakim Arvasi Öncesi Ve Sonrası Necip Fazıl Kısakürek Kitapları

Hayatını 2 döneme ayıran Necip Fazıl’ın en özel eserlerini dilerseniz sizlerde sayfalarımızda bularak şairin iç alemini çok daha iyi tanıyabilir ve fikirlerinde yolculuk edebilirsiniz. Örneğin sayfalarımızda yer alan ‘O Ve Ben’ eserinde; Abdül Hakim Arvasi Hazretleri ile tanıştıktan önceki ve sonraki hayatını yanı sıra dinsel iç yolculuğunu en güzel şekilde aktarmaktadır Kısakürek.

Necip Fazıl Kısakürek Kitaplarından; Hitabeler, Hücum Ve Polemik, Abdülhamit Han’ın hayatının biyografisini yazdığı Ulu Hakan kitabı, ideolocya, İman ve İslam Atlası ise uhrevi dengelerin yerine oturmasındaki rehber tarzında kitaplardandır.

Tiyatro Ve Tesiri, Dil Ve Edebiyat, Mektuplar gibi eserlerinde de çok farklı yönlerini keşfedebilirsiniz. Öte yandan ‘Kanlı Sarık’ piyes kitabıyla da1771 Malazgirt savaşıyla başlayan Orhangazi ve Osmangazi Kayı boyu macerasını, Anadolu’nun kapısının imparatorluğa açılışının anlatımını baştan sona keyifle okuyabilirsiniz.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.