sadsad x
asdasd

Necip Fazıl Adnan Menderes İlişkisi

Lotus Yayın Grubu
12,00 TL
9,48 TL
%21 indirim
Kazancınız
:
2,52 TL
Necip Fazıl Adnan Menderes İlişkisi Hakkında Bilgiler
Türü: Anı- Mektup - Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 232
ISBN: 9789756665572
Kapak: Ciltsiz
Alaattin Karaca
Alaattin Karaca
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Necip Fazıl Adnan Menderes İlişkisi Kısa Özet

  Bu yapıtta ilk kez yayımladığımız belge ve mektuplarda, şairin Büyük Doğu yu çıkarmak için verdiği mücadeleyi, karşılaştığı engelleri, dergi/gazete hakkında tutulan raporları, yasaklama, kapatma kararlarını, hapis günlerini, aldığı yardımları, yerinde duramayan hiperaktif kişiliğini, dünyaya üstten bakan ben ini bulmak mümkün Evet, bütün bunları görmek mümkün mektuplarda.

  Böylece şair Necip Fazıl ın, bir başka yönünü; dava adamı kimliğini daha yakından tanıyor, siyasal mücadelesine tanık oluyoruz. Onun CHP ye bakışını; CHP nin ona bakışını, davasını, Adnan Menderes e ve Demokrat Parti ye ilişkin değerlendirmelerini, dönemin kimi bürokratlarına ilişkin düşüncelerini

  Mektuplar bir başka açıdan da dönemin Başbakanı Adnan Menderes in Necip Fazıl la ve basınla olan ilişkilerine ışık tutuyor. Yakın tarihin, ama çoğu henüz karanlıkta kalmış, örtülü bir tarihin perdelerini aralıyoruz.

  Zayıf bir ışık süzülebiliyor ancak tarihin bu karanlık odasına Süzülüyor ve yalnızca birkaç tozlu sayfanın üstüne düşüyor. Görünen ve okunabilen birkaç sayfa.

Necip Fazıl Adnan Menderes İlişkisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.