Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Nazlı Niyazlar

50,00 TL
33,50 TL

İSTEYECEKSEN ONDAN İSTE NAZLI NAZLI İSTE
Mübarek insan Efe Hazretleri’nin yakarışlarıyla öğreniyoruz nazlı dua etmeyi; Dünya’yı mutlak otoritesi ile yöneten Yüce Yaratandan istemeyi, o Allah’ın duamız sayesinde bize değer verdiğini NAZLI NİYAZLAR isimli eser, Efe’nin yaradınına nazlı yakarışlarıyla dolu, nezaketli, edebî niyazlarla bezeli
Beni benden cüda kılsan
N’olur Yâ Rab nolur Yâ Rab
Hak yoluna fedâ kılsan
No’lur ya Rab nolur Ya Rab
Hadîs-i şerîflerde secili ve tumturaklı ifâdelerle duâ edilmesinin uygun olamayacağı belirtilmişse de bizzat Peygamber Efendimiz’in özellikle uzun duâlarında secîli bir üslûbun hâkim olduğu görülür. Peygamber Efendimiz’in onaylamadığı duâ şeklinin gösterişe kaçan, riyâ kokan secîli ifâdeler olduğu anlaşılmaktadır. Müslümanların secîli duâlarla ilgi göstermesinde, insan tabiatının secl ve kâfiyeye meyli yanında, gerek Kur’an âyetlerinde yer alan duâlarda ve gerekse Peygamber Efendimiz’in duâlarında görülen bu üslûbun etkili olduğu söylenebilir. Hatta bu anlayışla manzum duâlar bile tertip edilmiştir. Çoğunlukla “münâcât” adı verilen manzum duâlar İslâmî Edebiyât’ın zengin bir türünü oluşturmuştur.
İşte bu kitap, Efe Hazretleri’nin "Hülâsatü’l Hakâyık ve Mektûbat-ı Hâce Muhammed Lutfî" adlı manzûm eserinden seçilerek hazırlanmıştır.