sadsad x
asdasd

Nazım’ın Cep Defterlerinde Kavga, Aşk ve Şiir Notları (7 Kitap Set)

Yapı Kredi Yayınları Kültür
203,70 TL
130,37 TL
%36 indirim
Kazancınız
:
73,33 TL
Nazım’ın Cep Defterlerinde Kavga, Aşk ve Şiir Notları (7 Kitap Set) Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 1064
ISBN: 9789750840678
Kapak: Ciltli
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Nazım’ın Cep Defterlerinde Kavga, Aşk ve Şiir Notları (7 Kitap Set) Kısa Özet

  Nâzım’ın Cep Defterlerinde Kavga, Aşk ve Şiir Notları

  Yapı Kredi Yayınları'nın 5000. kitabı, Nâzım Hikmet'in 1937-1942 yılları arasında İstanbul, Ankara, Çankırı ve Bursa hapishanelerinde tuttuğu altı cep defterinin açıklamalı tıpkıbasımıdır.

  *Nâzım’ın Cep Defterlerinde Kavga, Aşk ve Şiir Notları (1937-1942)*, bir grup araştırmacının Memet Fuat Arşivi Piraye Koleksiyonu üzerine çalışması sonucu ve Yücel Demirel’in editörlüğüyle oluşturuldu.  Kitap, Nâzım Hikmet'in 1937-1942 yılları arasında İstanbul, Ankara, Çankırı ve Bursa hapishanelerinde tuttuğu 6 cep defterinden yola çıkarak hazırlandı.

  Farklı boyutlardaki 6 defter, tıpkıbasımların yanı sıra şairin notlarında yer alan bazen bir tek kelimenin, yarım kalmış bir cümlenin, bir mısranın, adresin ya da rakamların çağrıştırdıkları döneme ait açıklama metinleri de eklenerek 6 kitap haline getirildi. Nâzım Hikmet'in şairliğini, aşık ve mahkûm hallerini gösteren 6 cep defterine ek olarak belge ve fotoğraflar da 7. kitap "Zeyl"de toplandı. Erden Akbulut, Yeşim Bilge, Handan Durgut, Mehmet Ulusel'den oluşan Piraye Koleksiyonu Çalışma Grubu tarafından hazırlanan kitap, şairin 116. doğum yılında okurlarıyla buluştu.

Nazım’ın Cep Defterlerinde Kavga, Aşk ve Şiir Notları (7 Kitap Set) Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.