Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Namık Kemal Üniversitesi Kampüs Bitkileri

400,00 TL
324,00 TL

Günümüzde biyoçeşitlilik konusu giderek önem kazanmaktadır. Tüm disiplinleriden insanların ilgi alanı haline gelen bu konu, çevre bilincini oluşturabilmek bir zorunluluk olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle biyoloji, peyzaj, çevre ve öğretmenlık programları başta olmak üzere tüm üniveriste öğrencilerinin çevrelerinde bitkileri tanıması bitki biyoçeşitliliğinin sürdürülebilir korunmasında çok önemli bir adım olacaktır. Üniversitemizin Bilimsel Araştırmalar Birimi tarafından desteklenen bir projenin ürünü olan bu kitap, hem öğrencilerimize hem de bu alanan ilgi duyan her kesime yaralı olacaktır. Aynı zamanda bilimsel düşünmenin ilk adımı olan gözlem ve sınıflandırma becerilerinin geliştirilebileceği bu eser, kişilerin esnetik anlayışlarını ilerlemesine katkı sağlayacaktır. Böylesi değer bir eseri literatüre kazandıran başta Sayın Hocam Doç. Dr. Evren Cabi ve tüm ekip arkadaşlarımı canı gönülden kutlarım.

Uzm. Burçin Çıngay NGBB Herbaryum Sorumlusu

Üniversitemizin yerleşke alanını yaşamlarıyla güzelleştiren bu güzel bitki türlerini bizlere tanıtan kitap, gerek üniversitemizin tüm personeline gerekse ziyaretçilerimize rehberlik ederek onları daha yakından tanımamıza imkan sağlayacaktır. Bu kitabın ortaya çıkmasında Doç.Dr. Evren CABİ hocam başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Doç. Dr. Deniz Şirin NKÜ Fen Edebiyat Fakültesi

Hızlı kentleşme ve sanayileşmenin bir sonucu olarak doğaya hasret bırakılan nesillerin yetiştiği günümüzde, gitgide daha da uzaklaştığımız hatta tanımadığımız doğanın değerini bilmek oldukça önemlidir. Bir Fin atasözünde *Ormana nasıl bağırırsan, öyle karşılık verir* geçmektedir. Doğayı, bitkileri tanımak ve sevmek korumanın temelini oluşturmakta, doğaya karşı olan yaklaşımımız da doğanın bize nasıl karşılık vereceğini belirlemektedir. Buradan hareketle Doç. Dr. Evren CABİ ve ekibi tarafından hazırlanan *Namık Kemal Üniversitesi Kampüs Bitkileri * isimli kitabının bitkileri daha yakından tanımamıza vesile olacağı ayrıca tanıyıp bildiğimiz bu bitkileri koruyarak gelecek nesillere daha yeşil bir kampüs bırakmada yardımcı olacağı kanısındayım. Başta Doç. Dr. Evren CABİ olmak üzere kitabın hazırlanmasında emeği geçen herkesi tebrik eder, bu konuya gönül vermiş herkese yararlı olmasını dilerim.

Uzm. Derya Serbest Şimşek NKÜ Peyzaj Birimi

Son zamanlarda bitkilere olan merakın giderek artmasıyla birlikte pekçok örneğini görmeye başladığımız resimli botanik el kitapları heveslilerin meraklarını gidermeye çalışmaktadır. Bu kitaplarda daha çoğunlukla doğada yaşayan bitkiler resimlenmekte ve okuyucular bilgilendirilmektedir. Kentlerimizde ve üniversite yerleşkelerinde yetiştirilen bitkiler ise daha fazla göz önünde olması ve etkili peyzaj uygulamaları dolayısıyla oldukça ilgi çekmekte ve merak uyandırmaktadır. Kitabın Namık Kemal Üniversitesi kampüsündeki bitkilerin tanıtılması ile ilgili eksikliği gidermek için, özellikle önemli olduğunu düşünüyorum. Can dostum/kardeşim Doç. Dr. Evren Cabi’yi ve ekibini bu çalışmalarından dolayı kutlar ve başarılarının devamını dilerim.

Doç. Dr. Ersin Karabacak ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi