Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Namaz Tesbihatı Mini Boy

9,00 TL
6,75 TL

Namazlardan sonra yapılan duâ ve tesbihâtlar kaynakları ve ehemmiyetleri bakımından sahih hadislerle bizlere ulaşmıştır. Peygamber Efendimiz (S.V.A.) şöyle buyurmuşlardır: "Bir kimse her namazın sonunda 33 defa "Sübhânallâh", 33 defa "Elhamdülillah", 33 defa "Allâhü Ekber " derse ve bunların tamamı 99 eder, 100. defada "La ilahe illallâhü vahdehû lâ şerîke leh, lehü`l-mülkü ve lehü`l-hamdü ve hüve alâ külli şey`in kadîr" derse, günahları deniz köpüğü kadarda olsa af olunur." (Müslim, Mesacid:146)

Hazırlamış olduğumuz bu namaz tesbihâtı Peygamber Efendimiz (SAV.) in bildirdiği, bizden önceki dönemde yaşamış Allah dostlarının okuduğu teşbih, dua ve salavat-ı şeriflerden derlenmiştir. İlâve olarak Allah`ın 99 ismi ve hayatımızda önemli yere sahip olan dualarda eklenmiştir.

Aynı zamnda bu tesbihât Bediüzzaman Said Nursî (R.A.) tarafından yapılan tesbihattır.  Salavatlar ve dualar orjinal arapça metinden aynen çevrilmeye çalışılmıştır. Fakat hiçbir zaman Latin Harfleri Arapçayı tam karşılayamaz bu nedenle en kısa sürede orjinalinden öğrenilmesini tavsiye ederiz.

Arapçaya vakıf olamamış, namaz sonrasında tesbihât yapma arzusu içinde olanlar için hem tesbihâtı, hem Ashab-ı Bedir`i ve Şühedâ-i Uhud dualarının okunuşlarını Latin Harfleri ile ifade etmeye çalıştık.

İçindekiler :

* Sabah Namazı Tesbihâtı

* İsm-İ Azam Duası

* Öğle Namazı Tesbihâtı

* İsm-i Azam Duası

* İkindi Namazı Tesbihâtı

* Akşam Namazı Tesbihâtı

* Yatsı Namazı Tesbihâtı

* Bismihî Sübhâne

* EI-Hizbü`l-Hasin

* El-Hizbü`l-Masün Ashâb-ı Bedir`in Fazileti

* Esma-i Ashâb-ı Bedir

* Şuhedâ-i Uhud

* Kutlu Misafir

* Hacet Namazı ve Duası

* Vedâ Hutbesi

* Salat-ı Tefriciye Duası

* Salâten Tüncinâ

* Ezan Duası

* İstihare Duası

* İstihare Namazı