sadsad x
asdasd
35,00 TL
23,80 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
11,20 TL
Nadir Şah-ı Avşar Hakkında Bilgiler
Türü: Önemli Olaylar ve Biyografi - Otobiyografi Kitapları
Sayfa Sayısı: 275
ISBN: 9786054944057
Kapak: Ciltsiz
M. R. Arunova
M. R. Arunova
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Nadir Şah-ı Avşar Kısa Özet

  Elinizdeki bu kitap pek çok birinci el kaynak ve araştırma eserleri kullanılmak suretiyle Avşar Nadir Şah hakkında yazılmış en iyi eserlerden biridir ve dünyada Nadir Şah'la ilgili yapılan çalışmaların pek çoğuna rehberlik etmiştir.

  Yazarlar, Nadir Şah'ın kişiliği kadar, kurduğu devletin yapısı, sınırları, siyasi ve iktisadi kurumları, Avşar Devleti zamanında kullanılan ekonomik terimler, vergi sistemi vs... gibi birçok konuyu Nadir Şah'ı yermeden veya bazı Batılı tarihçilerin yaptıkları gibi İslam dünyasının Nopolyon'u diyerek yüceltmeden tarafsız bir şekilde ele almışlardır. Kısacası bu kitapta çizilen Nadir Şah tablosu, ne melek yüzlü, himmet deryası bir hükümdar, ne de asıp kesen, gaddar ve zalim bir şahı anlatmaktadır..

  Nadir Şah'la Osmanlı İmparatorluğu arasındaki mezhep kavgaları uzun bir süre devam etmiş, fakat Nadir'in beşinci mezhep olarak kabul etttirmek istediği Caferîlik Osmanlı uleması tarafından tasvip edilmemiş; Nadir de daha sonraları bu ısrarından vazgeçmiştir.

  Nadir Şah, elbette Türk'tü ve Türklüğünün bilincindeydi. Timur, Türkleri birleştirmek gibi bir ideal peşinde değildi, fakat Nadir de Türkleri birleştirmek için çok çaba sarfetmesine rağmen, ne yazık ki yine Türklerin engellemeleri yüzünden başaramadı.

Nadir Şah-ı Avşar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.