Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Mühtedi Kiliseden Camiye

16,00 TL
13,92 TL

Râna`da Osmanlı`nın çöküş günlerine hassas bir kızın gözleriyle bakan Osman Necmi Gürmen, bu kez okurlarını Kanuni`nin, Barbaros`ların, Turgut Reis`lerin Akdeniz`ine götürüyor: Mühtedi, savaşın denizlerde kazanıldığı bir dönemde, Endülüs`ten Kıbrıs`a, Cezayir`den Payitaht-ı Cihan`a, Akdeniz`in ve Akdeniz`i yurt bellemiş korsanların romanı... Aynı zamanda iç içe geçmiş iki ömrün, sadakatin ve sevginin hikâyesi. Kalabriya`da doğan, Müslüman olduktan sonra Kapudan-ı deryalığa kadar yükselen Kılıç Ali Paşa`nın hayatını, kölesi, oğlu Luca`nın, bir başka mühtedinin gözlerinden aktarıyor Gürmen. Ve soruyor: Hangisi daha güç? Yeni bir inancı kabul etmek mi, eskisinden sıyrılmak mı?

La Mancha`lı asilzade don Quijote`nin, yürekliliğini ve iyi kalpliliğini öve öve bitiremediği Uluç Ali... Tekrar vaftiz olması için Papalığın Kalabriya`da baronluk teklif ettiği Occhiali... Payitaht-ı Cihan`da, denizin üstüne Ayasofya`nın küçük bir benzerini inşa ettiren Kapudan-ı derya Kılıç Ali Paşa...

Osman Necmi Gürmen, Osmanlı`nın en güçlü olduğu bir dönemde "sonun başlangıcı"nı ve bu başlangıca direnmeye çalışanları vurucu bir şekilde anlatıyor: "Zaman değişiyor Kapudan-ı derya, beş on sene içinde Saray artık dünyanın payitahtı olmaktan çıkacak!"

Benzer Ürünler
Nisyan
%40
19,80 TL
Kozalak
%25
23,63 TL
Garip
%30
13,30 TL