Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Muhammedi Muhabbetle O'nun Yolunda

28,00 TL
22,96 TL

Kainatın temeli sevgi ve muhabbete dayanır. Kula duyulan en kamil muhabbet, O insanların En Kamil`, Güzeller Güzeli Peygamber-i Zişan Efendimiz -aleyhisselam-`a duyulan muhabbettir. Bu sevgi bize «cennet vizesi»dir. O, Alemlerin Varlık Sebebi`dir. O, Gönüllerimizin Biricik Sultanı`dır. Biz mü`minler O`na tabi olmalı, O`nun yolunda yürümeli, O`nun sünnetlerini ihya etmeli, hayatımızı bu doğrultuda tanzim etmeliyiz. Zira O`nu Rabbi terbiye etmiştir. Biz müslümanlar olarak O Mekke`nin Nüruina, Medine`nin Gülü`ne sevdalıyız. Ve biz Muhammediyiz elhamdülillâh.

Nebiyy-i Ekrem -aleyhisselam- en zor zamanlarda Rabbinin emirlerine tabi olarak vahyin insanlara tebliğinde muvaffak oldu. Çünkü O, her davranışta zirveydi. 0 hem cihad hem barış peygamberiydi. 0, en vefalı bir kul idi. İki dünya ilminde önderdi, insan iletişiminde en mükemmel ölçüler O`ndaydı -aleyhissalatü vesselam-. Affı, sabrı, merhameti, tevazusu, cömertliği, hayası, cesurluğu, dürüstlüğü... hasılı bütün güzel ahlaki ölçülerde O öncüydü. Yemesi-içmesi, giyimi-kuşamı, otuması-kalkması, konuşması her zaman dengeliydi. Peygamber-i Zişan topyekün bütün insanlığa en mükemmel bir önderdi, en kâmil bir rehberdi. O`nu anlatmaya güç yetmez. O`nu biz anlatmışız ne ki; O`nu yüce Kur`an övüyor, Cenab-ı Hak kendi isminin yanına O`nun ismini koymuştur. Bu ne büyük bir şeref ve izzettir!..

«Muhammed` Muhabbet» mü`minleri müjdeli bir şafağa taşıyacak latif ve nezih bir sevgidir.

O`nun muhabbeti, mü`minlere ezeli bir rahmettir. O`nun muhabbeti; mü`minleri tertemiz, bembeyaz ufuklara ulaştıracak bir ilahi zemindir. O`nun muhabbeti yani Muhammedi Muhabbet, müslümanları zaman ve mekan ötesi sırlı güzelliklerle hemhal kılacaktır. O`nun muhabbeti zihni berraklaştırır, gönlü ziynetlendirir, ruhları ali derecelere yükseltir, yürekler rakikleşir. Her şeyden öte şefaate eriştirir. Nihayetinde Muhammed` Muhabbet bizi cennete kavuşturur.

Bu muhabbet kitabı; gönülleri 0 Kâinatın Solmayan Gülü`ne, cennetin baş köşesinde ağırlanan O Güzel Nebrye yaklaştıracak, sadrınıza gül kokulu nağmeler yollayacaktır inşaallahu Teala.