sadsad x
asdasd
50,00 TL
37,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
12,50 TL
Müezzinlik Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786053832645
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2010
Behlül Düzenli
Behlül Düzenli
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Müezzinlik Kısa Özet

    Ezan İslam`ın şiarı, medeniyetin nefesi ve bu ülkenin ruhu ve aşkıdır. Müezzin onu yerlere ve göklere sesiyle nakşeden sanatkar, medeniyetin nefesini gönüllere üfleyen usta icracı ve kıyamet gününün en şereflileri arasında yer alan bahtiyar kişidir.

    Müslüman ise, ister cemaat ile isterse tek başına, beş vakit namazda bu daveti hayatında yaşayıp, yüreğinde hisseden kişidir. Bu çalışmada kendine özgü özellik ve güzelliklere sahip ezan ve müezzinlik ile ilgili bazı temel konular incelenmeye, Resulullah (sav) döneminden günümüze, bu alanda yapılan uygulama ve tavırlar kaynaklar ışığında tahkik ve tetkik edilmeye çalışıldı. Ezan, tesbihat, cenaze, hatim ve mevlit merasimleri, bu alanlarda yapılan uygulamaların dini olanı ile olmayanı tespit edilmeye gayret edildi.

    Teoriği pratik ile bütünleştirebilmek için de Ahmet Şahin Hocaefendi tarafından hazırlanan Ezan CD`si hediye olarak esere ilave edildi. Bu kitapta müezzinliğin tarihçesinden, uygulanan makamlara, bid`atlarından uygulama tekniklerine kadar hemen bütün konular detaylı olarak incelenmiştir.

  • 2. Hamur

Müezzinlik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.