Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Mübarek Aylar Günler ve Gecelerin Faziletleri

60,00 TL
37,20 TL

Yüce Allah bazı vakitleri diğerlerinden üstün kılmıştır. Bu kıymetli vakitlerden en güzel şekilde istifade etmeyi ise Efendimiz Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) bizatihi yaşayarak bizlere göstermiştir. Sahabeler de Allah Resulünden gördükleri şekilde bu vakitleri ihya etmişlerdir.

Ancak sahabelerin zamanla insanların arasından çekilmesinden sonra insanlar dünyevileşmeye ve ibadet ve taatlardan uzaklaşmaya başlamışlardır. Bu devirlerde de Hak dostları, çıkmış kendilerini Allah yoluna adayarak yolunu şaşırmış insanlığa yol gösteren birer pusula olmuşlardır.

Şeyh Abdulkadir Geylani (ks) ise bu hak dostlarının zirvesinde yer alan bütün ümmetin üzerinde ittifak ettiği bir velidir. Onun mübarek aylar, günler ve gecelerin faziletini anlatan elinizdeki eseri Medine Yayıncılık tarafından yayımlanan "el-Ğuyne" isimli meşhur eserinin bir bölümüdür. Özellikle insanların daha fazla ibadet etmelerine teşvik etmesi açısından bu bölümünü müstakil bir eser olarak hazırlayıp istifadenize sunduk. Yüce Allah muktezasınca amel etmeyi hepimize nasip eylesin (Amin.)