sadsad x
asdasd
37,04 TL
24,08 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
12,96 TL
Molotov Anlatıyor Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 608
ISBN: 9789944122177
Kapak: Ciltsiz
Feliks Çuyev
Feliks Çuyev
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Molotov Anlatıyor Kısa Özet

  Molotov, 1890'dan 1986'ya kadar süren asırlık hayatında, aralarında son Rus çarıyla Lenin, Stalin, Kruşçev, Brejnev ve Gorbaçov'un da bulunduğu tam 11 yönetici gördü.

  Bolşeviklere 16 yaşındayken katıldı. Ekim 1917'de devrimi yöneten beyin takımının yanı başındaydı. İç savaşa katıldı. Lenin sonrasındaki iktidar mücadelesinde Stalin'i destekledi ve onlarca yıl boyunca SSCB'nin iki numaralı adamı olarak kaldı.

  Lenin'den sonraki parti içi mücadelelerin, kolektifleştirme hareketinin, 1937-38 yargılamalarının, Nazi-Sovyet Paktı'nın ve 2. Dünya Savaşı'nın önemli figürlerindendi.

  Molotov'un bir özelliği de, 2. Dünya Savaşı ve izleyen Soğuk Savaş döneminde Dışişleri Bakanlığı yapmış olması. Görevi nedeniyle tanıdığı Hitler'i, Churchill'i, Roosevelt'i de anlatıyor bu kitapta.

  Hatta yeri geliyor; Boğazlar üzerinde denetim hakkı ve Doğu Anadolu'dan toprak isteyip istemedikleri tartışmalarına da açıklık getiriyor.

  Molotov'un, 17 yıl boyunca aralıklarla yapılan 140 görüşmede şair ve yazar Feliks Çuyev'e anlattıkları her bakımdan ilginç, önemli ve sıradışı.

Molotov Anlatıyor Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.