sadsad x
asdasd

Minik Şefler - Sıralama Kartları

Lali Yayınları
90,00 TL
81,00 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
9,00 TL
Minik Şefler - Sıralama Kartları Hakkında Bilgiler
Türü: Okul Öncesi Resimli Kitaplar
Sayfa Sayısı: 81
ISBN: 9786054981663
Kapak: Ciltli
Nezihe Çıtav Süngün
Nezihe Çıtav Süngün
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Minik Şefler - Sıralama Kartları Kısa Özet

  *Minik Şefler* sıralama kartları çocukların bir olayı parçalara bölmeyi, düşünceleri doğru şekilde organize etmeyi ve bunlarıuygun şekilde sıralayarak anlatma becerisini geliştirmek üzere oluşturulmuştur. Böylece yaşanan olaylar, fikirler, hayaller,yapılması gerekenler bir mantık çerçevesi içinde anlaşılabilir ve anlatılabilir.

  Çocuklar gelişimsel olarak öncelikle kelimeleri sıraya dizmeyi öğrenirler. Sıralama becerisi çocuğun yönergeleri takip etme,uygun şekilde konuşma ve çok basamaklı görevleri yapmasını etkiler. Öğrenme ve dikkat sorunu olan çocukların çoğundasıralama becerilerinde sorun vardır. Örneğin *Bugün okulda ne yaptın?* gibi bir soruyu sıralayarak anlatmakta zorluk yaşayabilir.Konuşmayı sıralamakta zorlanan çocuklar başka işleri nasıl sıralayacakları ile ilgili de sorunlar yaşarlar.

  Okul öncesi dönemde gelişen sıralayarak anlatma becerisi okul çağında okuduğunu anlama, yazma, matematik problemlerinianlayarak çözme gibi becerilerin de temelini oluşturur.

  Kimler Kullanabilir?

  Çocukların dil gelişimine destek olmak isteyen ebeveynler ve dil-konuşma sorunu yaşayan çocukların aile ve eğitimcileri kullanabilir.

  Neyi Geliştirir?

  Hafızayı, sözcük dağarcığını, ilişki kurmayı, düşünceleri organize etmeyi ve olayları uygun sıraya koyarak anlatma becerisini geliştirir.

  Dil Gelişim Çalışmalarında Görselleştirmenin Önemi

  Okul öncesi dönemdeki çocuklar görsellerle desteklenmiş materyallerle daha rahat öğrenebilirler. Bu materyalde farklı konular ve bu konuların adımları ile ilgili kartlar bulunmaktadır.

Minik Şefler - Sıralama Kartları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.