sadsad x
asdasd

Meva'ız-i Ahmediyye 2: Hadislere İman Vahye İnanmaktır

Cübbeli Ahmet Hoca Yayıncılık
30,00 TL
24,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
6,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Meva'ız-i Ahmediyye 2: Hadislere İman Vahye İnanmaktır Hakkında Bilgiler
Türü: Meal-Tefsir-Hadis Kitapları
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9786059010177
Kapak: Ciltsiz
Ahmet Mahmut Ünlü
Ahmet Mahmut Ünlü
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Meva'ız-i Ahmediyye 2: Hadislere İman Vahye İnanmaktır Kısa Özet

  Aslen Giresun Görele'li olup 1965 yılında İstanbul Fatih-Çarşamba'da dünyaya geldi. 4 yaşında ilimle meşgul olmaya başlayan Hoca Efendi o yaşlarda cübbe giydiği için Cübbeli Ahmed lakabını aldı.

  Büyük Üstad Hacı Mahmud Efendi Hazretleri'nin manevi terbiyesine mazhar olan Hoca Efendi bizzat Mahmud Efendi Hazretleri'nin nezaretinde 12 yaşına kadar Fatih Çarşamba İsmailağa Camii'nde ilim tahsiline devam etti.

  Yine o yaşlarda Yavuz Selim ve Kasımpaşa Camii Kebir gibi büyük camilerde verdiği vaazlar büyük kalabalıklar tarafından izlenir oldu.

  İlme doymayan Hoca Efendi 12 yaşlarında ilim tahsili için yollara düştü. Rize Pazar'daki Tütüncüler Köyü Kur'an Kursu'nda Resül Bölükbaş Hoca Efendi'den sarf, nahv, ilm-i kelam, me'ani, tefsir, hadis, fıkıh ve usul-ü fıkh dallarında dersler aldı. Normal şartlarda uzun yıllar sürmesi gereken bu tahsili 20 ay gibi kısa bir zamanda tamamladı ve 1980 yılında onbinlerin katılımıyla tertip edilen merasimde icazet-i ilmiyesini aldı.

  İstanbul'a dönüşünden sonra Kefevi Camii imamı Mustafa Kılıç Hoca Efendi'den 6 ayda hafızlığını tamamladı.

  İsmailağa Cami-i Şerifi'nde kurduğu ders halkalarında 10 sene içerisinde birçok muktedir alim yetiştirerek ilmi hizmetlerine devam eden Hoca Efendi, Türkiye'nin ve dünyanın muhtelif bölgelerinde düzenlediği sohbet meclislerinde, vaaz-u nasihatlerini yüz binlerce insana ulaştırdı, daha sonra katıldığı televizyon programlarıyla da milyonlara ulaştı. Muhtelif konularda yapmış olduğu binlerce vaazı, izleyenleri tarafından kayda alınarak yutiçi ve yurtdışında büyük kabul gören Hoca Efendi bu güne kadar yüzbinlerce insanın hidayetine vesile oldu. İtikad, Fıkıh, Ehl-i Sünnet dışı akımlara reddiyeler ve faziletli ameller gibi muhtelif konularda yayınlanmış 60 kadar eseri bulunan Hoca Efendi, manevi bir işaretle Mahmud Efendi Hazretleri tarafından başlatılan Ruhu'l-Furkan Tefsiri'nin ve Kur'an-ı Mecid namındaki tefsirli mealin hazırlanmasında da büyük mürşidinin yüce himmetiyle en büyük emeğe sahiptir. Yüce Mevla kendisine hayırlı uzun ömürlerle daha nice hizmetler nasip eylesin. Amin.

Meva'ız-i Ahmediyye 2: Hadislere İman Vahye İnanmaktır Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.