sadsad x
asdasd
45,00 TL
31,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
13,50 TL
Meryl Streep Yine O Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 382
ISBN: 9786053042945
Kapak: Ciltsiz
Michael Schulman
Michael Schulman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Meryl Streep Yine O Kısa Özet

  Bir kadının, bir dönemin ve bir mesleğin portresi.  Yirmi kez Oscar’a aday gösterilen ve üç kez bu prestijli ödülün sahibi olan, oyunculuğun Demir Leydi’si Meryl Streep’in kapsamlı bir araştırma sonucu ortaya koyulmuş ilk biyografisi. 

  Yale Oyunculuk Akademisi’nden 1975’te mezun olan ve daha o günlerde gelecek vadeden Meryl Streep, kısa bir süre içerisinde New York tiyatro sahnelerinde kendine yer edinmeye başladı. Yetenek ve hırsla yanıp tutuşan Streep, dönemin yavaş yavaş sivrilmeye başlayan onlarca oyuncusundan biriydi. Her yere bisikletiyle giden, günlük tutan, performanslardan önce şekerleme yapan ve *oyuncu barlarında oyuncularla oyunculuk hakkında konuşarak* geç saatlere kadar takılan, yirmili yaşlarında güzel bir kadın... Fakat Meryl, akranlarından farklıydı. 
  O zamanlar bile insanlar *Yine o,* diyorlardı. 

  Yine O, bir New Jersey banliyösündeki mezuniyet töreninden başlayıp Vassar College sahnesindeki ve Yale Oyunculuk Akademisi’nin altın yıllarındaki ilk günlerine ve bir yıldıza dönüşmesini sağlayan rollerine uzanarak neslinin en önemli aktrisinin sanatsal olgunlaşma sürecine mercek tutuyor. Meryl’in New York sahnesinde hızla yıldızlığa yükselişini; rol arkadaşı John Cazale ile arasındaki tutkulu ve trajik aşkı; heykeltıraş Don Gummer’la evliliğini; 1970’li yıllarda feminizm, evlilik, aşk ve fedakârlıkla ilgili değişen düşüncelerle mücadele eden genç bir kadın olarak geçirdiği evrimi odak noktasına alıyor. Oyuncunun genç bir kadın olduğu başlangıç döneminden itibaren aşkla, feminizmle ve şaşırtıcı yeteneğiyle mücadelesini keşfe çıkan sürükleyici bir çalışma Yine O.

  Yaşayan en büyük kadın oyuncu kabul edilen Meryl Streep’in kariyerinin oluşumunu anlatan bu sürükleyici hikâye, aktrisin bir ikona dönüşmesinden önceki hayatına da ışık tutuyor.

  "Çok genç bir Meryl Streep’in etkileyici bir portresi.* -Vogue 

Meryl Streep Yine O Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.