sadsad x
asdasd
37,04 TL
30,37 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
6,67 TL
Merhaba Türkçe 1 Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Çocuk Kitapları
Sayfa Sayısı: 100
ISBN: 9786056745638
Kapak: Ciltsiz
Özge Seçkin Polat
Özge Seçkin Polat
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Merhaba Türkçe 1 Kısa Özet

  Merhaba Türkçe 1

  Merhaba Türkçe ders kitapları okul öncesi (4-7 yaş grubu) çocuklara Türkçeyi yabancı dil olarak öğretmek amacıyla hazırlanmış, 3 kitaptan oluşan bir seridir. Merhaba Türkçe serisinde dili kural ve sözcük listeleri ile değil; doğal ortamında, anlamlı bağlamlar içinde sunmak hedeflenmiştir. Bu nedenle kitap içinde sistemli bir dilbilgisel sıralama izlemekten çok, esnek bir programla, çocukların günlük hayatında ihtiyaç duyacağı yapıları temalarla uyumlu olarak sunmaya önem verilmiştir. Her kitap tema ve dil yapıları açısından bir önceki kitabı tekrar edecek ve öğrencinin dilsel becerilerini bir üst düzeye taşıyacak biçimde sarmal bir yapıda hazırlanmıştır. Bu yaş grubundaki çocukların gelişimsel özellikleri dikkate alınarak dil oyun, şarkı, şiir ve tekerlemelerle sunulmuştur.

  Sözcük Öğretimi

  Her ünitede temaya uygun olarak yeni sözcük öğretimi hedeflenmiştir. Bu sözcüklerin öğrencilerin yaş grubuna uygun, somut ve günlük hayatta sıkça kullanılan sözcükler olmasına ve anlamlı bağlamlar içinde sunulmasına dikkat edilmiştir. Etkinlikler hedef sözcüklerin dışında da yeni sözcük öğretimine olanak sağlayacak biçimde düzenlenmiştir.

  Kavram Öğretimi

  4-7 yaş grubundaki çocukların gelişim özellikleri ve Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi eğitim müfredatı temel alınarak her ünitede kavram öğretimine yer verilmiştir. Her 3 kitapta da öğretilen geometrik kavramlar, renk kavramları, zıt kavramlar, boyut kavramları, yön ve mekan kavramları ünitenin konusu ile bağlantılı olarak sıralanmaktadır.

  Ses öğretimi

  Merhaba Türkçe setinin 3. Kitabında ses çalışmalarına yer verilmiştir. Bu çalışmaların amacı, öğrencilere basit ses çalışmaları ve etkinlikleriyle hedef dilin seslerine karşı bir farkındalık kazandırmaktır. Merhaba Türkçe setinin yurt dışında yaşayan çocuklara da yabancı dil olarak Türkçe öğretiminde kullanılması hedeflendiği için, Türkçe okuma yazma öğretimi kitabın kapsamı dışında tutulmuştur.
  Bu bağlamda, bu kitapta Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi ve İlkokul müfredatında belirtilen ses grupları dikkate alınarak, *E-L-A-N* ve *İ-T-O-B-U* şeklinde sadece ilk iki ses grubuna yer verilmiştir. Burada amacımız, eğitimini Türkiye’de tamamlayacak yabancı öğrencilerin ses eğitimi sistemine aşina olmalarını sağlamaktır. Merhaba Türkçe serisinde, ‘sözcük’, ‘ses’ ve ‘kavram’ öğretiminin yanı sıra ‘değerler’ eğitimine de yer verilmiştir.

  Değerler Eğitimi

  Öğrencilere hem evrensel değerleri hem de Türk kültürü ve toplum değerlerini tanıtmak amacıyla her ünitede *Değerler* bölümüne yer verilmiştir. Değerler eğitimi kapsamında farklılıklara saygı, demokrasi, toplumsal kurallar gibi evrensel değerler; Türk kültürüne özgü özel günler ve bayramlar, ayrıca Milli Eğitim Bakanlığının müfredatında yer alan *Belirli gün ve haftalar*dan ünite konusuyla ilişkili olanlar ele alınmıştır.

Merhaba Türkçe 1 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.