Kategoriler x

Kırtasiye »

Hobi & Oyuncak »

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Psikolojik Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

KPSS Kitapları »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Meraklı Çocuk

28,00 TL
21,00 TL

Çocuklarınıza sevginin anlamı, paranın değeri, evrenin doğası hakkında basmakalıp ve yavan yanıtlar vermek istemezsiniz.Ama... çocuklarınıza ölüm hakkında ne söyleyebilirsiniz? Veya şiddet? Ya fakirlik? Bu kitap size, çocuklarınızı bir aile yaşantısı içinden geçirerek, kendi yanıtlarını yaratmalarında nasıl rehberlik yapılacağını gösterecek.

Bu kitapta tartışılan her soru için, anababalara yönelik gelişimsel rehberlik bulacaksınız. Ayrıca yaşlara uygun yanıtlar ve faaliyetlerden de bahsettik. Anababaların kendi yaşam deneyimlerinden yola çıkarak, çocuklarına nasıl yardımcı olabilecekleri de anlatıldı. Etkin dinlemeyi çocukların anlayacağı dili kullanmayı, temelde yatan esas soruyu tanımayı, yaşıtlardan ve medyadan öğrenilen fikirleri karşılıklı tartışmayı, dini, aileyi ve gelenekleri kullanmayı da öğreneceksiniz.

Hepimiz biliyoruz ki, çocukların sorularına ``doğru`` yanıt yoktur: Sadece anlamlı yanıt vardır. Bu kitap size meraklı bir çocuğun nasıl merhametli, sevecen ve umutlu bir yetişkin olarak büyüyebileceğini gösterecek.

Kitabın yazrı Jean Grasso Fitzpatrick, bir psikoterapist olup, aile ruhsallığının gelişmesi için evrensel bir şebeke olan Nesilden Nesile` nin kurucusudur. Fitzpatrick, evli ve iki çocuk annesi olup, New York` ta Westches Country` de yaşamını sürdürmektedir.