sadsad x
asdasd
11,00 TL
9,35 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
1,65 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Mektupla Anlatım Geleneği Hakkında Bilgiler
Türü: Anı- Mektup - Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786054097180
Kapak: Ciltsiz
Bülent Cercis Tanrıtanır
Bülent Cercis Tanrıtanır
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Mektupla Anlatım Geleneği Kısa Özet

    Amerikan Edebiyatı'nda 19. yüzyılda mektup, toplumsal ilişkinin sağlanmasındaki en önemli araçlardan birisidir ve Emerson, Melville, Dickinson ve Whitman gibi şair ve yazarların kendi edebi projeleri ve ürünleri için çok önemli olan toplumsal ve politik temaların yansıtılmasında örnek bir tür olarak geliştirilmiştir. Bilindiği üzere bu şair ve yazarlar, mektupları inceleme ve sorgulama yoluyla toplumsal ilişkilerin boyutlarını da irdelemişlerdir.

    Bu çerçevede Alice Walker, Sarah Grimke ve Hannah W. Foster'ın da aralarında bulunduğu üç kadın yazarın yapmacıksız, doğal ve özgün tarzları ve mektup türüyle kaleme aldıkları kitapları, American Edebiyatı Araştırmacısı Yrd. Doç. Dr. Bülent Cercis Tanrıtanır tarafından bu çalışmaya konu edilerek, türün edebiyattaki önemine vurgu yapılmıştır.

    Çalışmada adı geçen yazarlar 18. 19. ve 20. yüzyıllardan birer temsilci olarak seçilmiş ve yazarlar, Hannah Webster Foster'ın The Coquette (1797), Sarah ve Angelina Weld Grimke'nin Letters on the Equality of the Sexes Letters and the Condition of Woman ve Alice Walker'ın The Color Purple (1982) romanları esas alınarak mektupla anlattıkları ve değindikleri konular ayrı ayrı ele alınmıştır.

Mektupla Anlatım Geleneği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.