sadsad x
asdasd

Mazlum, Kemal, Hayri'nin Söylemleriyle Ölüme Yatmak

Do Yayınları
12,04 TL
9,63 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
2,41 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Mazlum, Kemal, Hayri'nin Söylemleriyle Ölüme Yatmak Hakkında Bilgiler
Türü: Yakın Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 175
ISBN: 9786059183055
Kapak: Ciltsiz
Ekrem Sunar
Ekrem Sunar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Mazlum, Kemal, Hayri'nin Söylemleriyle Ölüme Yatmak Kısa Özet

    Kuruluşundan günümüze dek hep toparlanma izlenimi veren ve karmaşık dönemden uzanıp gelen kadrosuyla PKK, 1970'lerde kazandıkları beceriler ve Filistin-Suriye-Yunanistan deneyimlerini de bünyesine katarak sağlam bir yapıyla ortaya çıktı; tabanını çok daha belirginleştirdi.

    Yurt dışı bağlantılarını sağlam temeller üzerine oturttu. Söylemini yerel olgulardan çok uluslar arası olgularla doldurdu. En önemlisi de; desteğini Türkiye devletinin ulaşamayacağı yerlerden elde etmeye başlaması ve uluslar arası bir yapıya geçmiş olmasıdır; sorunun kaynaklarını dışarıya taşıyarak yapılanmasıdır.

    Bugün gelinen aşamada ise; "Kürt Sorunu'nun bir sonucu olarak ortaya çıkan PKK'nin, giderek sorunun ayrılmaz bir parçası haline dönüşmüş olsadıdır. Bu bağlamda, PKK'nin öncü kadrolarından Kemal Pir, Mehmet Hayri Durmuş ve Mazlum Doğan'ın 'yapamadıkları savunmaları' kadar önemli olan 'sorguları'ndaki söylemleri, 'Kürt Sorunu'nu 12 Eylül darbesiyle kurulan Sıkıyönetim Mahkemeleri'ndeki tutanaklarla tarihe mal ederken, örgütün dünü ve bugünü konusunda da önemli ipuçları veriyor.

Mazlum, Kemal, Hayri'nin Söylemleriyle Ölüme Yatmak Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.