sadsad x
asdasd
Mavi Bulut Hakkında Bilgiler
Türü: Roman-Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 290
ISBN: 9786057760104
Kapak: Ciltsiz
Orhan T. Özdemir
Orhan T. Özdemir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Mavi Bulut Kısa Özet

  Yamanlar alışverişten döngükleri bir saatte trafiğine takıldıkları köprü altında çadırlarını kuran Sirk sakinlerine rastlarlar. Bu renkli insanların çalışmalarını izledikleri sırada, köprü girişinde sıkışan trafik içinde canhıraş çığlıklar duyulur. Ortalık bir anda savaş alanına döner.

  Çığlıklara neden olan sirkin reklamını yapan bir palyaçonun şempanzesidir. Şempanze türlü maskaralıklar yaparak araçların tepelerine dolaşmakta bazılarının açık camlarına tırmanıp içeri bakmaktadır.
  Kadınları korkuttuğu için kovalanan bu sevimli şempanze Yamanların açık camından içeri girip, sahibi gelene kadar yanlarına saklanacaktır.

  Güniz bu vesile ile tanıştığı palyaço Gino ve sirk oyuncuları ile hemen bir röportaj yapmak hevesine kapılır.
  Eve geldiklerine ceket yakasına taktığı,elmas iğnenin yerine olmadığını fark ederler.

  Son hafta içine maden kazılarında bulunan kaz yumurtası büyüklüğünde, MAVİ BULUT adını verdiği elması Güniz'e evlilik armağanı olarak vermek istemektedir.

  Otelle davet edildikleri akşam yemek öncesinde, Devi elması Yamanlara gösterir. Bu soluk kesici güzellikteki henüz tıraşlanmamış değerli taş gözleri kamaştırmaktır.

  Aynı günlerde otelde, gece yarısından sonra sirkin bir grup oyuncusunun sunduğu bir program sürmektedir. Programda, Yamanların aracına giren Şempanze ile Güniz'in röportaj yaptığı Gino adlı Palyaçonun ve kayıp eşyaların bulunduğu yerleri söyleyen çok ünlü Hintli kâhinin gösteri vardır.
  Aynı gece düğün hediyesi olacak dünyanın en büyük yontulmamış elması Mavi Bulut esrarlı bir şekilde kaybolur.

  Yamanlar beklenmeyen olayların ve entrikaların içine sürüklenirler.

Mavi Bulut Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.