Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Masallarla Kur'an Harflerini Öğreniyorum

45,00 TL
30,15 TL

Bu kitap, çocuklarımızın kerim kitabımız Kur`an-ı Kerım ile ilk tanışmalarını sevimli, eğlenceli kılmak, Kur`an-ı Kerim`in sonsuz rahmetini soluklamaya başlayacak yavrularımızın Kur`an Elif Ba`sıyla aralarında dostluk bağı kurmalarını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.

İnşaallah bu kitap, bir yandan çocuklarımızın masalların büyülü dünyasından yararlanarak Kur`an-ı Kerim ile duygusal bir bağ kurmalarına bir yandan da milli, manevi ve insani değerlerimizi özümsemelerine katkıda bulunacaktır.

Masalların her biri Kur`an`la sevgi bağı kurarak, Kur`an Elif Ba`sının yorucu ezberlerle değil başka varlık ve olgularla ilişki kurarak keyifle öğrenilmesini amaçlamaktadır. Bunun yanında her bir masalla; dürüstlük, sözünde durmak, doğa ve hayvan sevgisi, yardımseverlik, çalışkanlık ve birlik beraberlik başta olmak üzere onlarca değerimizi çocuklarımızın benimsemesi de kitabın amaçlarındandır.

Okul öncesi dönemde bulunan yavrularımıza da uykularından önce okunacak bu masallar inşaallah onların Kur`an`la yatıp Kur`an`la kalkmalarını, milli manevi değerlerimizin birer tohum gibi saf temiz zihinlerine serpilmesini sağlayacaktır