sadsad x
asdasd

Marduk’tan Gelenler - Sümer Dini

Edduba Yayınları
33,00 TL
Marduk’tan Gelenler - Sümer Dini Hakkında Bilgiler
Türü: Dinler Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786058034327
Kapak: Ciltsiz
Ali Narçın
Ali Narçın
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Marduk’tan Gelenler - Sümer Dini Kısa Özet

  Çivi yazılı tabletlerdeki ifadelerin çoğunda Sümerlilerin inandıkları tanrıların gökyüzünden geldikleri belirtilmektedir. Marduk adlı gezegenden yeryüzüne inen tanrılar beraberlerinde krallık ilkelerini de getirirler. ’Me’ adı verilen tanrısal ilkelerin içinde yaşadığımız yıldıza yön verecek ilkeler belirtildiği gibi tanrıların oluşturduğu federasyondan da söz edilir.

  Annunaki adı verilen bu federasyonun 50 üyesinin olduğu ve her bir üyenin farklı görevler üstlendiğine değinilir. Harran(Mezopotamya) adı verilen bölgenin coğrafik engelleri o dönemlerde yaşayanların sıkıntılar çektiğini işaretler. Göklerden geldiği anlatılan bu Annunakiler bölgenin yaşanılır hale gelmesi için büyük çaba gösterirler.

  Merkez konumda gösterilen tanrı ve tanrıçalardan başka sonraki dönemlerde yapay tanrılar oluşturulmaya başlanır. Kaliteyi yakalayan bazı insanlar kendilerini tanrı konumunda göstermek için roller üstlenirler.

  Ali Narçın’ın hazırladığı bu eserde bölgede tapınıldığı belirtilen ve adlarına sunaklarda törenlerle kurbanlar sunulan Annunakiler, tanrı ve tanrıçaların adlarını titiz çalışmalardan sonra belgelendiğini göreceksiniz.

Marduk’tan Gelenler - Sümer Dini Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.