sadsad x
asdasd

Maraş Tarihi ve Ermeni Olayları

Kültür A.Ş. - Arşiv

Faruk Erzengin

50,00 TL
37,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
12,50 TL
Maraş Tarihi ve Ermeni Olayları Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 272
ISBN: 9786059132145
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2015
Faruk Erzengin
Faruk Erzengin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Maraş Tarihi ve Ermeni Olayları Kısa Özet

    19.yüzyılla beraber milliyetçilik akımları baş göstermiş, milletlerin kendi geleceklerini tayin etme düşüncesi hareketlenmiştir. Hukuki reformlarla bu süreci atlatmak isteyen Osmanlı Devleti gelişmelerde başarılı olamamıştır.

    Cihan harbiyle birlikte Anadolu`da başlayan kargaşalarla Osmanlı Devleti birçok zorlukla karşı kaşıya kalmıştır. Savaş esnasında halkının can, mal ve namus güvenliğini sağlama arzusuyla yapmış olduğu bir takım uygulamalar, kişiler ve gruplar tarafından olumsuz sonuçların gerçekleşmesine neden olmuş, bölgesel olarak Anadolu`nun birçok yerinde ayaklanmalar ve karışıklıklar meydana gelmiştir.

    Bu olaylardan biri de Maraş`ta meydana gelen Ermeni olaylarıdır. Ermeni olaylarının bölgenin yaşayışına yapmış olduğu etkileri, sözlü ve yazılı kaynaklarla temeline inerek inceleyen ?Maraş Tarihi ve Ermeni Olayları" adlı bu kitapta, Maraş`ın tarihi geçmişini, Maraş halkının olaylar başlamadan önce Ermenilerle dostluk içinde yaşayışını, olaylar karşısında bölge halkının vermiş olduğu mücadeleyi hatıralarla ve resmi belgelerle geniş bir şekilde bulacaksınız.

  • 1. Hamur

Maraş Tarihi ve Ermeni Olayları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.